utorok, 19 januára, 2021
-1.4 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO Mláti poľských nacionalistov, ochraňuje pochody homosexuálov. Neuveríte, ako vyzerá švédska verzia...

VIDEO Mláti poľských nacionalistov, ochraňuje pochody homosexuálov. Neuveríte, ako vyzerá švédska verzia známeho komiksu

Švédsky Fantóm (the Phantom), ktorý s dúhovou vlajkou bije poľských ultranacionalistov, bol v tomto prípade nápad autora Philipa Maddena, ktorí žije v Poľsku a založil príbeh najnovšieho dielu komiksu na tom, čo sa podľa neho deje v krajine. 
 
Podľa editora komiksu, ktorý sa vo Švédsku volá Fantomen (Fantóm), Mikaela Sola je použitie dúhovej vlajky LGBTI komunity peknou symbolikou. „Myslím, že je z toho pekná symbolika v spojení s pestrofarebnou vlajkou, znázorňujúcou toleranciu v boji proti bezfarebnému šedivému zloduchovi, ktorý predstavuje intoleranciu. Chápem, že titulná stránka je preto kontroverzná, ale občas sa musíte tváriť sebaisto a stáť si za svojou voľbou,“ tvrdí Sol. 
 
Editor švédskej verzie amerického komiksu uviedol, že očakával takéto reakcie a jedna prišla od stanice Telewizja Republika, ktorá na svojom anglickom kanáli Poland Daily ostro kritizovala vydanie komiksu. 
 
Poland Daily v reakcii na sociálnej sieti prikladá krátke video a posmešne porovnáva nové vydanie švédskeho Fantóma k internetovému antihrdinovi Kapitán Švédsko (Captain Sweden), ktorý slúži ako výsmech bojovníkom za prehnanú sociálnu spravodlivosť. Captain Sweden je na internete zobrazovaný ako „superhrdina“ v kostýme zo švédskej vlajky, ktorý dopĺňajú ženské sieťované pančuchy.  
 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 224,385 +1,060 Dnes Úmrtí 3,526 +52 Dnes Uzdravení 171,092 Infikovaných 49,767 Last updated: 19. januára 2021 - 02:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky