nedeľa, 1 augusta, 2021
18.6 C
Bratislava
ÚvodArénaJe to prezident bohatých. Tisícky Francúzov demonštrovali v Paríži proti Macronovi

Je to prezident bohatých. Tisícky Francúzov demonštrovali v Paríži proti Macronovi

Demonštranti so sloganmi ako Zastavte Macrona na transparentoch označovali hlavu štátu za “prezidenta bohatých” a obviňovali ho zo “sociálneho puču” požadujúc reformu francúzskej ústavy.

Sobotňajšie protestné akcie nielen v Paríži, ale aj ďalších francúzskych mestách sa konali pri príležitosti blížiaceho sa prvého výročia Macronovho prevzatia prezidentského úradu.

Vyplýva to z informácií nemeckej tlačovej agentúry DPA a rakúskeho verejnoprávneho rozhlasu ORF.

Zodpovední prisľúbili, že počas sobotňajších protestov zabránia zopakovaniu násilnosti a výtržnosti, ktoré pred niekoľkými dňami poznačili v Paríži prvomájové protesty.

Súdne orgány v sobotu oznámili, že v súvislosti s týmito nepokojmi obvinili sedem ľudí. Francúzska metropola bola 1. mája dejiskom podpaľovania áut i zdemolovania reštaurácie McDonald a iných obchodných zariadení. Z násilnosti boli obvinení maskovaní anarchisti, ktorí svojím konaním narušili pokojnú manifestáciu pri príležitosti Sviatku práce.

Pozorovatelia vnímajú terajšie demonštrácie ako test schopnosti rozdelenej ľavice zjednotiť svoje sily v protestoch voči hlave štátu.

Samotný francúzsky prezident sa v sobotu nachádzal tisícky kilometrov od Paríža. Emmanuel Macron totiž v tento deň ukončil návštevu francúzskeho zámorského teritória Nová Kaledónia v južnom Pacifiku.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,531 Infikovaných 576 Last updated: 1. augusta 2021 - 06:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -