štvrtok, 16 septembra, 2021
23 C
Bratislava
ÚvodArénaRuské spravodajské služby to neboli! Generál Šándor vyslovil zásadné pochybnosti ku kauze...

Ruské spravodajské služby to neboli! Generál Šándor vyslovil zásadné pochybnosti ku kauze Skripaľ

„Človek, ktorý zradí spravodajskú službu danej krajiny, si zaslúži trest v rámci právneho poriadku. Určite by som sa však neusiloval vziať mu život,“ poznamenal Šándor. A je presvedčený, že ruské spravodajské služby sa neusilovali vziať život Skripaľovi.

„Skripaľ bol dlho držaný Rusmi. V roku 2010 ho vtedajší prezident omilostil, pustili ho do Veľkej Británie. A o osem rokov neskôr by ho chceli zavraždiť?“ spýtal sa Šándor a vyjadril tak svoje pochybnosti.

„V spravodajskej práci sa vám vždy stane, že niekto zbehne. Je zatvorený a vždy budete mať tendenciu ho vymeniť, nie zabiť,“ dodal Šándor. Podľa neho čin na Skripaľa mohol vykonať niekto z GRU, čo je ruská spravodajská vojenská služba. „Akoby sa pomstiť. Ale nevidím tu žiadne oficiálne požehnanie,“ povedal.

„Ako je možné, že nezomreli?“ zaznela otázka. „To ja neviem,“ podotkol Šándor k tomu, že pochybuje o látke, ktorá mala Skripaľovcov otráviť. „Takto postavenému tomu neverím. Takto to byť jednoducho nemohlo,“ uviedol Šándor s tým, že Veľká Británia sa vo svojich tvrdeniach unáhlila.

Celý rozhovor nájdete na webe Info.cz.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 20:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -