sobota, 27 novembra, 2021
0.8 C
Bratislava
ÚvodArénaVIDEO Strčte si tú kráľovskú svadbu do..., spievali Škóti

VIDEO Strčte si tú kráľovskú svadbu do…, spievali Škóti

Aspoň čiastočne sledovalo po celom svete televízne vysielanie z kráľovskej svadby princa Harryho s bývalou herečkou Meghan Markleovou približne 2,5 miliardy divákov.

Nemenej vysoké boli aj náklady na svadbu, ktorá mala byť podľa odhadov ešte drahšia ako svadba princa Williama s Kate. Tá vyšla na zhruba 20 miliónov libier. Podľa amerických médií sa tak zaradí medzi desať najdrahších svadieb histórie.

Vysoká sledovanosť, nemenej vysoké náklady ani VIP hostia však očividne neurobili na fanúšikov škótskeho futbalového klubu Celtic Glasgow veľký dojem. Priamo počas jedného zo zápasov sa celým štadiónom niesol trochu nedôstojný popevok, ktorý možno voľne preložiť ako: „Strčte si tú kráľovskú svadbu do zadku.“

Zo záberov je zrejmé, že nešlo len o niekoľko fanúšikov, ale o väčšinu tých, ktorí prišli v ten deň na zápas. Aj bez tohto slovného podpichovania však panujú medzi Škótskom a Anglickom napäté vzťahy. Okrem iného preto, že Škóti nesúhlasia s brexitom.

Ešte ostrejšie sa proti kráľovskej svadbe ohradili írski socialisti zo skupiny Anti Imperialist Action Ireland (AIAI), ktorí neďaleko Dublinu usporiadali protest. Na svojich plagátoch označovali Harryho s Meghan a spol. za kráľovských parazitov a apelovali na Írov, aby svadbu neoslavovali.

„Každý, kto sa z tej svadby raduje, by sa mal za seba hanbiť. Nielenže fakticky oslavuje okupáciu niekoľkých írskych regiónov Britmi, ale navyše podporuje nezákonnú sionistickú okupáciu Palestíny,“ uviedli na Facebooku.

Skupina írskych socialistov vo svojom vyhlásení píše aj o genocíde proti Palestíne a spomína v tejto súvislosti princa Harryho, ktorý pôsobí v armáde a bol súčasťou viacerých zahraničných vojenských misií. „Harry Windsor sa ako príslušník britskej armády zúčastnil rozširovania imperializmu na Blízkom východe. Podieľal sa tak na vývoze britskej demokracie do miest, kde sme nemali čo robiť,“ podotkli.

„Každý, kto oslavuje britskú kráľovskú svadbu, má na rukách krv palestínskeho ľudu a ďalších obetí západného imperializmu v Írsku aj na Blízkom východe. Fakticky tak budete oslavovať obete masovej vraždy viac ako šesťdesiatich nevinných palestínskych civilistov,“ napísali členovia bizarného krajne ľavicového zoskupenia.

Zdroj: Facebook / Anti Imperialist Action Ireland

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 651,234 Úmrtí 14,177 Uzdravení 532,875 Infikovaných 104,182 Last updated: 27. novembra 2021 - 03:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img