streda, 20 októbra, 2021
9.8 C
Bratislava
ÚvodArénaLiberáli tvrdia, že súd dal Kočnerovi možnosť ovplyvňovať svedkov

Liberáli tvrdia, že súd dal Kočnerovi možnosť ovplyvňovať svedkov

“U nás je úspechom, aj keď zločinci utečú do Belize a aspoň nepokračujú v trestnej činnosti na Slovensku,” povedal Rajtár.

Podľa strany SaS je neprijateľné, aby bol prepustený človek, ktorý sa v nedávnej dobe opakovane vyhrážal novinárom. “Rozhodnutie prepustiť Mariana Kočnera len potvrdzujú pochybnosti spoločnosti o fungovaní justície,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Podnikateľ Kočner, ako aj bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister Rusko budú stíhaní na slobode. Obidvaja sú obvinení v prípade falšovania zmeniek voči televízii. Rozhodol o tom v sobotu (23.6.) večer sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica.

“Sudca ŠTS skonštatoval existenciu dôvodného podozrenia spáchania trestnej činnosti oboma obvinenými, ale nezistil žiadne konkrétne skutočnosti odôvodňujúce útekovú, kolúznu, ako aj preventívnu väzbu u oboch obvinených,” potvrdila pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Ani jeden z obvinených sa k sobotnému rozhodnutiu súdu nevyjadril. Sťažnosť voči nemu podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Obvinenia boli voči Kočnerovi a Ruskovi vznesené v prípade falšovania televíznych zmeniek v hodnote 70 miliónov eur.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 20. októbra 2021 - 03:12 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img