nedeľa, 19 septembra, 2021
14.9 C
Bratislava
ÚvodArénaAmerická armáda vybuduje tábory pre migrantov na vojenských základniach

Americká armáda vybuduje tábory pre migrantov na vojenských základniach

“Momentálne sa riešia podrobnosti… týkajúce sa toho, aké konkrétne kapacity budú potrebné na dvoch základniach a aké zariadenia bude nutné postaviť,” povedal Mattis počas nedeľňajšieho letu do amerického štátu Aljaška. 

Neuviedol pritom, o ktoré základne má ísť, ani to, či budú nové dočasné tábory určené pre dospelých migrantov, ich deti, alebo pre celé rodiny. Povedal len to, že o poskytnutie zariadení požiadalo armádu ministerstvo pre vnútornú bezpečnosti USA. 

Americký prezident Donald Trump minulý týždeň podpísal nariadenie, ktorým ukončil kontroverznú politiku rozdeľovania rodín migrantov, ilegálne vstupujúcich do USA cez hranice s Mexikom. Dodal však, že naďalej zostáva v platnosti politika tzv. nulovej tolerancie voči nelegálnej migrácii.

Na základe nového Trumpovho nariadenia majú byť rodiny migrantov v priebehu migračného konania zadržiavané pokope, zatiaľ čo dospelým osobám bude hroziť trestné stíhanie pre nelegálny vstup do USA. Zatiaľ však nie je jasné, v akých zariadeniach majú byť rodiny migrantov zadržiavané. 

James Mattis v tejto súvislosti pripomenul, že americká armáda poskytovala ubytovanie prisťahovalcom už aj v minulosti, napríklad vietnamským utečencom po skončení vojny vo Vietname. Podľa šéfa Pentagónu je preto úplne primerané, aby armáda poskytovala vláde v oblasti migračnej politiky logistickú podporu. 

Americká armáda minulý týždeň uviedla, že ju vláda požiadala o poskytnutie ubytovania pre 20.000 detí imigrantov. V tejto súvislosti sa už preverovala situácia na troch základniach v štáte Texas a podobná previerka sa chystá aj na jednej základni v Arkansase. 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 13:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -