piatok, 23 apríla, 2021
12.8 C
Bratislava
Úvod Aréna OĽaNO vyzýva poslancov koalície, aby zahlasovali za návrh na pomoc farmárom

OĽaNO vyzýva poslancov koalície, aby zahlasovali za návrh na pomoc farmárom

Novelu tejto právnej normy predložilo hnutie do parlamentu podľa poslanca Martina Fecka (OĽaNO) už po siedmy raz. Jej podstata spočíva v tom, aby bolo pri dotáciách postavené vlastnícke právo k pôde nad užívacím.

Ak by teda po novom chcel niekto čerpať dotácie na pôdu od Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), jeho povinnosťou by bolo mať list vlastníctva k tejto pôde, alebo nájomnú zmluvu podpísanú s vlastníkom pôdy.

Žiaľ, dotačná politika je v súčasnosti postavená na užívateľovi, nie na vlastníkovi,” konštatoval Fecko na tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR. A to je podľa neho hlavný kameň úrazu. “Teraz môžu ukázať poslanci vládnej koalície, akým spôsobom to myslia úprimne alebo neúprimne,” apeloval Fecko na zákonodarcov.

Jeho kolega z hnutia Eduard Heger doplnil, že ak by to vláda myslela s podielom slovenských potravín v obchodoch vážne, tak by musela výrazne zvýšiť záujem práve o slovenských farmárov a ich problémy. “Nemôže im klásť polená pod nohy, ale musí im ponúknuť plnú súčinnosť,” zdôraznil Heger. O novele sa bude hlasovať v pondelok po 17.00 h.


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 12:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -