pondelok, 18 októbra, 2021
7.2 C
Bratislava
ÚvodArénaČeská republika sa práve skončila... Vodca! Schwarzenberg vyslovil hrozivé slová

Česká republika sa práve skončila… Vodca! Schwarzenberg vyslovil hrozivé slová

„Predseda súčasnej vlády hovorí, že bude viesť našu krajinu ako podnik, ale ja hovorím, že nás povedie ako vodca. Spojil sa preto aj s komunistami,“ povedal hneď na úvod. Pripomenul, že sociálna demokracia hovorila, že bude kontrolovať vládu, ale to sa stane len ťažko. „Keď dáte do jednej klietky mačku a kanárika, tak by som rád vedel, ako bude ten kanárik tú mačku kontrolovať, kanárik zrejme v tejto situácii zahynie ako ČSSD,“ glosoval Schwarzenberg na tlačovej konferencii, ktorú zverejnil server Aktuálně.cz.

V každom prípade vstupuje Česko podľa Schwarzenberga do obdobia, v ktorom už demokracia nebude to, čo bola. Opozícia vidí v druhom Babišovom kabinete, ktorý získal dôveru Poslaneckej snemovne, poloprezidentský systém či „babišovskú demokraciu“. Opozičné strany sľubujú byť tvrdou, ale konštruktívnou opozíciou. Zástupcovia jednotlivých strán to povedali novinárom po skončení hlasovania poslancov o dôvere vláde.

Andrej Babiš

Andrej Babiš Zdroj: TASR

Podľa šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska vzrastie moc Ruska, pretože komunisti budú spoločne s Pražským hradom „putinovskou piatou kolónou“. Kalousek posun KSČM k moci označil za veľmi nebezpečný. TOP 09 bude podľa neho opozíciou, ale bude ochotná podporiť body ústretové voči západným spojencom.

Menšinový kabinet ANO a ČSSD s podporou KSČM dostal nadpolovičnú dôveru Poslaneckej snemovne. Podľa predsedu komunistov Vojtěcha Filipa je vznik vlády dobrou správou pre občanov, Európsku úniu aj finančné trhy.

Celé video nájdete na webe Aktuálně.cz.

autor: nab

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 18. októbra 2021 - 01:17 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img