sobota, 23 januára, 2021
6.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Mogheriniová kritizovala izraelské obvinenia, že EÚ podporuje terorizmus

Mogheriniová kritizovala izraelské obvinenia, že EÚ podporuje terorizmus

List z 5. júla poskytla agentúre DPA v utorok Erdanova hovorkyňa. Mogheriniovej úrad odmietol reagovať na túto korešpondenciu, ale zopakoval hlavné body z listu.

Erdan Mogheriniovej v máji oznámil, že viac ako päť miliónov eur z fondov EÚ dostalo 13 organizácií, ktoré mali buď napojenia na teroristické organizácie, alebo podporovali bojkot Izraela.

Mogheriniová poznamenala, že “neurčité a neopodstatnené obvinenia” iba “prispievajú k dezinformačným kampaniam”. Na margo bojkotu Izraela uviedla, že fondy EÚ sa na tento účel nevyužívajú, aj keď niektoré mimovládne organizácie môžu byť prepojené s medzinárodným hnutím BDS (Boycott, Divestment and Sanctions – bojkot, odliv kapitálu a sankcie) snažiacim sa o bojkotovanie Izraela.

Hnutie BDS sa snaží v mene ľudských práv Palestínčanov o ekonomický a kultúrny bojkot toho, čo nazýva izraelský “režim útlaku”. Izrael obviňuje toto hnutie z antisemitizmu a snahy o skoncovanie so štátom s väčšinovým židovským obyvateľstvom tým, že podporuje návrat palestínskych utečencov.

Erdan označil Mogheriniovej list za “smiešnu výhovorku”. Na Facebooku v utorok uviedol, že fondy EÚ, aj keď sú vyčlenené na iné aktivity, nakoniec podporujú bojkotovanie Izraela.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 233,027 Úmrtí 3,894 Uzdravení 183,942 Infikovaných 45,191 Last updated: 23. januára 2021 - 11:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky