Po odpálení sýrskych rakiet aktivoval Izrael svoj protivzdušný systém

  0
  Izraelská vlajka (Autor: Hans Štembera)

  “Boli rozpoznané dve rakety, odpálené v rámci vnútrosýrskych bojov, ktoré dopadli na územie Sýrie. V reakcii na toto ohrozenie izraelského územia odpálila armáda dve rakety systému protivzdušnej obrany Dávidov prak,” uvádza sa vo vyhlásení izraelských ozbrojených síl. 

  Po aktivácii systému sa v oblasti severného Izraela rozozvučali výstražné sirény. K zraneniam ani materiálnym škodám na území židovského štátu nedošlo, keďže rakety dopadli na sýrske územie. Kto ich odpálil a aké ciele mali zasiahnuť, nie je známe, napísala agentúra AP.

  Sýrske vládne sily v júni spustili za podpory Ruska mohutnú ofenzívu voči povstalcom v južnej Sýrii neďaleko hraníc s Jordánskom a Izraelom. Boje vyhnali z domovov státisíce Sýrčanov; mnohí z nich hľadali útočisko v blízkosti Golanských výšin, sporného územia nachádzajúceho sa medzi Izraelom a Sýriou. 

  Izraelská armáda v priebehu júna a júla najmenej trikrát odpálila rakety na bezpilotné lietadlá, ktoré sa približovali k územiu Izraela zo vzdušného priestoru Sýrie. 

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu