Američanov najviac trápi imigrácia, Rusko takmer vôbec

  0
  Kapitol a Snemovňa reprezentantov vo Washingtone (Autor: TASR)

  “Imigrácia vyradila z prvého miesta vládu, ktorá bola top problémom každý mesiac od januára 2017,” uviedol inštitút.

  Imigráciu považovalo za najdôležitejší problém krajiny tak veľa Američanov naposledy v apríli 2006 – 19 percent. Kongres vtedy prerokúval obsažný imigračný zákon, v uliciach sa protestovalo a imigrácia dominovala aj v médiách.

  “Prieskum v júli tohto roka bol uskutočnený po tom, ako sa médiá zamerali na správy o oddeľovaní detí imigrantov od rodičov,” vysvetlil Gallup.

  Druhým najzávažnejším problémom, ktorému národ v súčasnosti čelí, je podľa opýtaných vláda. Myslí si to 19 percent z nich. Na treťom mieste je so siedmimi percentami rasizmus a vzťahy medzi ľuďmi rôznych rás, na štvrtom mieste sú so šiestimi percentami obavy o jednotu v krajine a nedostatok vzájomného rešpektu.

  “Jedným z významných výsledkov prieskumu je absencia obáv o ekonomiku. Len štyri percentá Američanov povedali, že ekonomika vo všeobecnosti je najdôležitejším problémom,” uviedol inštitút.

  Bežných ľudí nezaujímajú ani vzťahy Washingtonu s Ruskom. Za najzávažnejší problém krajiny ich považuje menej ako jedno percento z nich.

  - Reklama -