Favorizovaný prezidentský kandidát Mistrík: Chcem pokračovať v Kiskovom odkaze. Našej krajine sa celkom dobre darí. Napriek tomu, kto tu vládne

  0
  Robert Mistrík (Autor: TASR)
  Cieľom politiky by malo byť podľa Mistríka práve zvyšovanie životnej úrovne obyvateľstva celej krajiny. Stávkovými kanceláriami nateraz favorizovaný prezidentský kandidát, ktorého podporili opozičné strany SaS a SPOLU, si myslí, že práve zvyšovanie životnej úrovne je oblasť, kde môže prezident pomôcť. „Vyššia životná úroveň prináša aj vyššie platy,“ tvrdí Mistrík.
   
  Spôsob, akým chce ovplyvniť zvyšovanie životnej úrovne Slovákov z postu hlavy štátu však úspešný vedec v nedávnom statuse na sociálnej sieti neuvádza. 
   
  „Našej krajine – napriek tomu, kto tu vládne – sa celkom dobre darí, ale určite nie je v dobrom stave,“ vraví Mistrík vo videu priloženom k nedávnemu statusu. 
   
  Kandidát na prezidenta varuje, že pokiaľ nebude ekonomika dobre fungovať, tak nemôžeme mať lepšie zdravotníctvo ani školstvo. „Aj keď odhliadneme od toho, že sa prestane kradnúť – tak stále platí, že iba poctivá práca a zdravé hospodárstvo vygenerujú vyššiu životnú úroveň. To za nás žiaden sociálny balíček neurobí,“ tvrdí Mistrík. 
   
  Aj v ďalšom zo statusov z konca júla Mistrík hovorí o sociálnych otázkach, ktoré by chcel z postu prezidenta meniť k lepšiemu. Prezidentský kandidát opozície vidí nedostatky aj v pomoci slabším. 
   
  „Vyspelá spoločnosť dokáže pomáhať slabším. To sa nám však na Slovensku stále nie veľmi darí. Jednou z mojich programových priorít je zápas o spravodlivú a slušnú krajinu, a to v mojom ponímaní znamená aj pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. Budem sa o to usilovať, či už ako občan, alebo ako prezident,“ sľubuje v ďalšom zo statusov. 

  Demografický pokles, migrácia a Kiska

  Okrem životnej úrovne a sociálnej situácie Slovákov sa Mistrík, zdá sa, zaujíma aj o demografický vývoj na Slovensku. Pripomína dramatický pokles pôrodnosti a porovnáva pritom svoj ročník narodenia so situáciou spred šestnástich rokov. 
   
  „Som ročník 1966. V tom roku sa spolu so mnou na Slovensku narodilo ďalších 81 000 detí. No keď sa nám pred 16 rokmi narodili naše deti, ročne na Slovensku prichádzalo na svet už o 30 000 detí menej. Slovensko starne. A starneme rýchlo – populačná krivka v našej krajine klesá najrýchlejšie spomedzi všetkých krajín EÚ. Je to vážny problém,“ varuje Mistrík. 
   
  Prezidentský kandidát si kladie otázku, kto bude pracovať na dôchodky tých, ktorí dnes majú po tridsiatke a do dôchodku pôjdu až po roku 2030. Práve riešenie dôchodkového systému je podľa Mistríka jedna z najdôležitejších výziev, ktoré musia politici riešiť.
   
  „Ako prezident to budem neustále politikom pripomínať. Budem vyžadovať, aby sa pri návrhoch opatrení riadili faktami a nestrácali pritom zo zreteľa ani záujmy budúcich generácií,“ sľubuje. 
   
  Pokiaľ ide o migráciu, Mistrík tvrdi, že Slováci nikdy neboli zvyknutí na multikulturalizmus, ktorý je s ňou spojený. 
   
  „Multikulturalizmus obohacuje krajinu. Vidíme to v Amerike a iných krajinách. Naše obyvateľstvo na to nie je pripravené. Nikdy sa u nás takáto debata neuskutočnila a preto skôr ako ktokoľvek vyjadrí akýkoľvek extrémny názor, mal by prispieť k tejto debate racionálne,“ uviedol v minulosti Mistrík
   
  Favorizovaný Mistrík už po oznámení svojho úmyslu kandidovať uviedol, že ak by sa Andrej Kiska rozhodol kandidovať znova, tak by o svojej účasti na voľbách ani len neuvažoval. Dodal pritom, že chce pokračovať v Kiskovom odkaze.
   
  - Reklama -