nedeľa, 5 júla, 2020
17.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Favorizovaný prezidentský kandidát Mistrík: Chcem pokračovať v Kiskovom odkaze. Našej krajine sa...

Favorizovaný prezidentský kandidát Mistrík: Chcem pokračovať v Kiskovom odkaze. Našej krajine sa celkom dobre darí. Napriek tomu, kto tu vládne

Cieľom politiky by malo byť podľa Mistríka práve zvyšovanie životnej úrovne obyvateľstva celej krajiny. Stávkovými kanceláriami nateraz favorizovaný prezidentský kandidát, ktorého podporili opozičné strany SaS a SPOLU, si myslí, že práve zvyšovanie životnej úrovne je oblasť, kde môže prezident pomôcť. „Vyššia životná úroveň prináša aj vyššie platy,“ tvrdí Mistrík.
 
Spôsob, akým chce ovplyvniť zvyšovanie životnej úrovne Slovákov z postu hlavy štátu však úspešný vedec v nedávnom statuse na sociálnej sieti neuvádza. 
 
„Našej krajine – napriek tomu, kto tu vládne – sa celkom dobre darí, ale určite nie je v dobrom stave,“ vraví Mistrík vo videu priloženom k nedávnemu statusu. 
 
Kandidát na prezidenta varuje, že pokiaľ nebude ekonomika dobre fungovať, tak nemôžeme mať lepšie zdravotníctvo ani školstvo. „Aj keď odhliadneme od toho, že sa prestane kradnúť – tak stále platí, že iba poctivá práca a zdravé hospodárstvo vygenerujú vyššiu životnú úroveň. To za nás žiaden sociálny balíček neurobí,“ tvrdí Mistrík. 
 
Aj v ďalšom zo statusov z konca júla Mistrík hovorí o sociálnych otázkach, ktoré by chcel z postu prezidenta meniť k lepšiemu. Prezidentský kandidát opozície vidí nedostatky aj v pomoci slabším. 
 
„Vyspelá spoločnosť dokáže pomáhať slabším. To sa nám však na Slovensku stále nie veľmi darí. Jednou z mojich programových priorít je zápas o spravodlivú a slušnú krajinu, a to v mojom ponímaní znamená aj pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. Budem sa o to usilovať, či už ako občan, alebo ako prezident,“ sľubuje v ďalšom zo statusov. 

Demografický pokles, migrácia a Kiska

Okrem životnej úrovne a sociálnej situácie Slovákov sa Mistrík, zdá sa, zaujíma aj o demografický vývoj na Slovensku. Pripomína dramatický pokles pôrodnosti a porovnáva pritom svoj ročník narodenia so situáciou spred šestnástich rokov. 
 
„Som ročník 1966. V tom roku sa spolu so mnou na Slovensku narodilo ďalších 81 000 detí. No keď sa nám pred 16 rokmi narodili naše deti, ročne na Slovensku prichádzalo na svet už o 30 000 detí menej. Slovensko starne. A starneme rýchlo – populačná krivka v našej krajine klesá najrýchlejšie spomedzi všetkých krajín EÚ. Je to vážny problém,“ varuje Mistrík. 
 
Prezidentský kandidát si kladie otázku, kto bude pracovať na dôchodky tých, ktorí dnes majú po tridsiatke a do dôchodku pôjdu až po roku 2030. Práve riešenie dôchodkového systému je podľa Mistríka jedna z najdôležitejších výziev, ktoré musia politici riešiť.
 
„Ako prezident to budem neustále politikom pripomínať. Budem vyžadovať, aby sa pri návrhoch opatrení riadili faktami a nestrácali pritom zo zreteľa ani záujmy budúcich generácií,“ sľubuje. 
 
Pokiaľ ide o migráciu, Mistrík tvrdi, že Slováci nikdy neboli zvyknutí na multikulturalizmus, ktorý je s ňou spojený. 
 
„Multikulturalizmus obohacuje krajinu. Vidíme to v Amerike a iných krajinách. Naše obyvateľstvo na to nie je pripravené. Nikdy sa u nás takáto debata neuskutočnila a preto skôr ako ktokoľvek vyjadrí akýkoľvek extrémny názor, mal by prispieť k tejto debate racionálne,“ uviedol v minulosti Mistrík
 
Favorizovaný Mistrík už po oznámení svojho úmyslu kandidovať uviedol, že ak by sa Andrej Kiska rozhodol kandidovať znova, tak by o svojej účasti na voľbách ani len neuvažoval. Dodal pritom, že chce pokračovať v Kiskovom odkaze.
 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Analýza: Podľa europrieskumu až 22 % respondentov zo Slovenska úplne alebo čiastočne stratilo počas pandémie prácu

Vypuknutie pandémie nového koronavírusu spôsobilo, že firmy aj zamestnanci si museli zvykať na zásadné zmeny vo fungovaní súkromného aj pracovného života. Niektorí...

Mišenku poslal viedenský sudca do vyšetrovacej väzby

Viliam Mišenka, ktorého zadržala rakúska polícia vo štvrtok (2. 7.) v Badene pri Viedni, pôjde do vyšetrovacej väzby. Rozhodol o tom v...

Boje medzi sýrskou armádou a IS si vyžiadali ďalšie desiatky obetí

Boje medzi sýrskymi silami podporovanými ruským letectvom a teroristickou organizáciou Islamský štát (IS) si vyžiadali za posledných 48 hodín desiatky mŕtvych, informovalo...

“Nepotrebná informácia”. Občianske preukazy bez uvádzania pohlavia

Holandsku sa na občianskych preukazoch v nasledujúcich rokoch nebude uvádzať pohlavie ich držiteľov, pretože ide o "nepotrebnú informáciu", citovala v sobotu ministerku...

Srbsko má ďalších 325 nových prípadov nákazy koronavírusom

Srbsko oznámilo v sobotu 325 nových prípadov nového koronavírusu a osem súvisiacich úmrtí, informovala agentúra HINA. Celkovo je v...

Otvorili Sagradu Famíliu. Zatiaľ exkluzívne pre zdravotníkov

Ikonická bazilika Sagrada Família v španielskom meste Barcelona v sobotu po takmer štyroch mesiacoch znova otvorila svoje  brány pre limitovaný počet návštevníkov, ktorých...

Protest v Ríme: Salvini sa vidí v budúcej vláde. Chce predčasné voľby

V talianskej metropole Rím v sobotu demonštrovalo niekoľko tisícok ľudí a vedúcich predstaviteľov pravicovej opozície za vypísanie predčasných volieb.
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,749 +29 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 255 Last updated: 5. júla 2020 - 01:37 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky