utorok, 19 októbra, 2021
14 C
Bratislava
ÚvodArénaBeňová: Názor kolegu Blahu na NATO je jeho osobný. S postojom strany...

Beňová: Názor kolegu Blahu na NATO je jeho osobný. S postojom strany je nekompatibilný

Podľa viacerých slovenských politikov nielen z opozície, ale aj koalície sú názory smeráckeho poslanca Blahu v rozpore s euroatlantickým smerovaním slovenskej zahraničnej politiky. Najnovšie sa k svetonázoru straníckeho kolegu vyjadrila Monika Beňová. 
 
Svoj názor na Blahu zverejnila europoslankyňa v komentároch na sociálnej sieti pod svojím vlastným statusom o zvolaní Zahraničného výboru NR SR vo veci vycestovania poslanca Petra Marčeka na Krym. 
 
Beňová v statuse schvaľuje zvolanie mimoriadneho zahraničného výboru a dodáva, že Marčekova „návšteva (akákoľvek dovolenková mala byť) bola zneužitá na propagandu takého Krymu, ktorého legitimitu Slovenská republika a EÚ neuznávajú“. 

Úplne mimo

V Beňovej statuse je aj kritika na adresu šéfa parlamentu Andreja Danka (SNS), ktorého vyjadrenie je podľa europoslankyne úplne mimo. Danko totiž po zvolaní výboru kritizoval jeho predsedníčku Katarínu Cséfalvajovú z Mosta-Híd za to, že podľa neho porušila koaličnú zmluvu, keď zvolanie výboru nekonzultovala s koaličnými partnermi.  
 
„Stanovisko predsedu NR SR je úplne mimo. Mimo reality postavenia a smerovania zahraničnej politiky SR, ale aj mimo chápania parlamentnej demokracie, hodnôt rešpektu práv na územnú celistvosť krajiny, s ktorou máme Asociačnú dohodu, a tak nejako aj mimo rešpektovania kompetencií koaličného partnera,“ napísala Beňová. 
 

O Blahovi bez servítky

Svoj názor na Blahu prezentuje europoslankyňa v komentároch pod spomínaným statusom a nedáva si servítku pred ústa. Jedna z používateliek sociálnej siete sa v debate pýta, či aj poslanec Blaha podporuje euroatlantické smerovanie Slovenska, ako to europoslankyňa tvrdí o členoch Smeru. „Budem úprimná, názor kolegu Blahu na NATO je jeho osobný. S postojom strany je nekompatibilný,“ odpovedá Beňová. 
 
M.Beňová o Ľ.Blahovi
M. Beňová o Ľ. Blahovi (Zdroj: Facebook / M. Beňová)
 
Tým však europoslankyňa na margo Blahu ani zďaleka nekončí. Na ďalší z komentárov, v ktorom používateľ tvrdí, že smerák chce šírením svojich názorov na Facebooku ovplyvňovať druhých, Beňová odpovedá tvrdou kritikou, do ktorej zapojila aj ĽSNS. 
 
„Žiaľ, nie je to u nás dobre upravené zákonom a tak sa takíto ľudia môžu správať takýmto spôsobom. Ostáva len veriť, že v najbližších voľbách už ho nikto na kandidátku nedá. Aj keď ĽSNS je vždy v zálohe pre debilov, žiaľ,“ konštatuje Beňová o Blahovi. 
 
M.Beňová o Ľ.Blahovi2
M. Beňová o Ľ. Blahovi (Zdroj: Facebook / M. Beňová)
 
Poslanec NRSR Ľuboš Blaha pre Parlamentné listy iba stručne uviedol, že nebude vyjadrenia svojej kolegyne komentovať.
AKTUALIZOVANÉ
Monika Beňová vo vyjadrení pre Parlamentné listy odmietla, že by v spomínanom komentári hovorila o poslancovi Ľubošovi Blahovi. Vraj jej slová smerovali na adresu Petra Marčeka. 
 
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 14:01 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img