SaS sa správa rovnako ako Kiska. Mala by vyzvať svojich poslancov, aby sa vzdali mandátu, zaznelo zo Smeru

  0
  Predseda Smeru Robert Fico (uprostred) a členovia strany počas brífingu po zápise do kondolenčnej knihy v súvislosti s úmrtím bývalého predsedu NR SR Pavla Pašku. (Autor: TASR)

  Podľa SaS exminister vnútra porušil poslanecký sľub. V jeho konaní v súvislosti s kauzou únosu vietnamského podnikateľa Trinh Xuan Thanha podľa liberálov nemožno nájsť niečo, čo by bolo v záujme občanov SR. To, že si Kaliňák nechal informácie o podozreniach pre seba, vypovedá podľa SaS “skôr o jeho vernosti Vietnamskej socialistickej republike”.

  “Predstavitelia strany SaS sa už správajú rovnako ako prezident Andrej Kiska. Bez akýchkoľvek dôkazov sa stávajú vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami v jednej osobe,” uviedol hovorca Smeru-SD Ján Mažgút. Poukazuje, že SaS má vo svojich radoch poslancov, ktorí už dávno v parlamente nemali sedieť.

  “Konkrétne Ľubomíra Galka, ktorý je podozrivý z nelegálneho odpočúvania novinárov, kolegov i radových občanov. Alebo Jozefa Rajtára, ktorý je podozrivý z toho, že cez svojho poslaneckého asistenta nechal v rozpore so zákonom prehľadávať bankové účty iných politikov. Odporúčame preto strane SaS, aby na vzdanie sa mandátu vyzývala svojich poslancov,” píše sa ďalej v stanovisku Smeru-SD.

  Kaliňák pred pár dňami uviedol, že zatiaľ čiastkové výsledky vyšetrovania únosu vietnamského občana hovoria o možnom neúmyselnom zapojení SR do celej akcie. Obvinenia o tom, že priamo vydával pokyny pri údajnom únose Vietnamca vládnym špeciálom považuje za “scestné a absurdné”. Kauzu údajného únosu Vietnamca Trinh Xuan Thanha vyšetrujú aj slovenské orgány činné v trestnom konaní.

  - Reklama -