utorok, 28 septembra, 2021
15.9 C
Bratislava
ÚvodArénaŠvédska tajná služba eviduje čoraz viac pokusov o ovplyvňovanie volieb

Švédska tajná služba eviduje čoraz viac pokusov o ovplyvňovanie volieb

Švédi si 9. septembra zvolia poslancov národného parlamentu, ako aj členov zastupiteľstiev miest a vyšších územných celkov.

“Aktivity, ktoré Säpo v súčasnosti zistila, sú v súlade s našimi odhadmi,” povedala Linda Escarová, zástupkyňa šéfa Oddelenia na ochranu bezpečnosti v tajnej službe.

Podľa Säpo teraz nič nenaznačuje, že by bola nejaká zahraničná veľmoc zapojená do akejkoľvek veľkej operácie s cieľom zasahovať do volieb. Sú však príklady, keď zahraničná veľmoc chcela “polarizovať a vytvárať rozpory opisovaním Švédska negatívnym spôsobom”.

Napríklad, keď ruské médiá zverejnili množstvo fotografií a článkov o podpálených autách na západe Švédska a demonštráciách v Štokholme, aby vykreslili “Švédsko v chaose”, píše sa vo vyhlásení.

Tajná služba označila švédsky volebný systém ako “odolný” a pripomenula, že hlasy sa spočítavajú ručne.

Poslaním Säpo je ochrana národnej bezpečnosti a demokratického systému vlády vo Švédsku, odvrátenie pokusov o špionáž, ako aj prípadných útokov zo strany “osamelých vlkov”, dodáva agentúra DPA.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 28. septembra 2021 - 06:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -