nedeľa, 7 marca, 2021
6.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Rusko po Zacharčenkovej smrti rokovania v normandskom formáte neplánuje

Rusko po Zacharčenkovej smrti rokovania v normandskom formáte neplánuje

Nie je možné hovoriť o nadchádzajúcich stretnutiach v normandskom formáte, ako by si mnohí z našich európskych partnerov želali,” povedal podľa správy agentúry Reuters novinárom Lavrov.

“Je to vážna situácia, ktorú treba rozanalyzovať,” uviedol v súvislosti so smrťou lídra DĽR Alexandra Zacharčenka, ktorý zahynul v piatok pri výbuchu v reštaurácii v meste Doneck na východe Ukrajiny.

 Podľa pamätného miesta stretnutia sa rokovania najvyšších predstaviteľov Ruska, Ukrajiny, Nemecka a Francúzska nazývajú schôdzkami v normandskom formáte.

Putin kondoloval Zacharčenkovej rodine

 
Ruský prezident Vladimir Putin vyjadril sústrasť rodine najvyššieho predstaviteľa samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Alexandra Zacharčenka, ktorý zahynul v piatok pri výbuchu v reštaurácii v meste Doneck na východe Ukrajiny. Informoval o tom na svojej webovej stránke Kremeľ.  
 
“Zacharčenko bol skutočným ľudovým vodcom, statočným a odvážnym človekom a donbaským vlastencom. V časoch, ktoré boli pre jeho vlasť ťažké, sa postavil na jej obranu a vzal na seba nesmiernu osobnú zodpovednosť,” uvádza sa vo vyhlásení ruského prezidenta, ktorý Zacharčenkovu smrť označil za “ohavnú vraždu”.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,390 +1,286 Dnes Úmrtí 7,836 +97 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,254 Last updated: 7. marca 2021 - 19:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky