Babiš: Migranti na člnoch sú ilegálni – musíme si chrániť našu civilizáciu

  0
  Andrej Babiš (Autor: TASR)

  “Keď sa ma už pýtate – sú to ekonomickí migranti, všetci nelegálni. Mladí ľudia, ktorí neutekajú pred vojnou,” uviedol Babiš v rozhovore pre nedeľné vydanie nemeckého denníka Bild. Píše o tom agentúra DPA.

  Utečenec je definovaný ako niekto, kto prekročil medzinárodné hranice v snahe utiecť zo svojej vlasti pred vážnou ujmou: ekonomický migrant sa rozhodol presťahovať do inej krajiny z vlastnej vôle, povedal predseda českej vlády.

  Na margo faktu, že na africkom kontinente prebieha v súčasnosti množstvo konfliktov – napríklad v Somálsku a Eritrei -, Babiš povedal: “Šiel som sa tam pozrieť, aby som sa dozvedel viac: za tú cestu si (migranti) platia 2000-5000 dolárov.”

  Jediná mafia, ktorá sa zaoberá obchodovaním s ľuďmi, dokáže prepravou ľudí cez Stredozemné more zarobiť ročne okolo 5,7 miliardy dolárov, povedal český premiér bez uvedenia zdroja tohto údaja. 

  Zopakoval tiež svoje námietky voči plánom spolkovej kancelárky Angely Merkelovej prerozdeľovať utečencov, ktorí prídu na starý kontinent, medzi európske krajiny na základe kvót. 

  EÚ by mala “pomáhať ľuďom tam, kde sa narodili,” argumentoval český ministerský predseda. Zdôraznil, že v otázke migrácie by sa Európa nemala správať inak než Amerika, Kanada či Austrália. “Civilizáciu, ktorú vybudovali naši predkovia – našu kultúru – si musíme chrániť,” konštatoval.

  Babiš v závere dodal, že budúcoročné voľby do Európskeho parlamentu ukážu, “čo si o nelegálnej migrácii myslí tichá väčšina”.  

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu