Hrnčiar: Kiska používa funkciu pre svoju politickú budúcnosť

  0
  Andrej Kiska (Autor: TASR)

  “Zaznamenali ste z našej strany nejakú hysterickú alebo akúkoľvek reakciu buď na zverejnený prieskum, alebo na to, že pán prezident ohlásil stranu? Ak naňho začal niekto útočiť, tak to boli kolegovia z opozičných strán, z KDH, OĽaNO a SaS,” reagoval Hrnčiar na prieskum, podľa ktorého by 30 % voličov Mosta-Híd mohlo podporiť stranu Kisku. Most-Híd podľa Hrnčiara absolútne rešpektuje prípadné založenie strany prezidentom. Strana sa nezaoberá preferenciami, chce dokončiť volebné obdobie, schváliť dvojitý daňový bonus pre deti a “dotiahnuť” pripravené zákony, aby sa mala čím odprezentovať a zabojovať o voliča.

  Ďuriš Nicholsonová nevidí súvislosť medzi prezidentom a napríklad lídrom niektorej politickej strany alebo premiérom. “Nemyslím si, že sa dá medzi to dať 'rovnítko', pretože prezident je funkcia reprezentatívna,” skonštatovala. Vyhlásila, že hodnotiace správy prezidenta vždy veľmi dobre pomenujú problém, ale nedávajú riešenia. “Keď ste lídrom opozičnej strany, musíte prichádzať aj s tými riešeniami. Ja som pána Kisku v takejto polohe ešte nevidela, preto sa neviem vyjadriť k tomu, aký bude líder a aká bude jeho strana,” dodala.

  Podľa Hrnčiara prezident používa prezidentskú funkciu na svoju politickú budúcnosť, čoho dôkazom je aj stretnutie, ktoré teraz zorganizoval v súvislosti s voľbou ústavných sudcov. “To už vnímame čisto ako jeho politickú aktivitu,” tvrdí podpredseda parlamentu, s tým, že ide o prezidentovu kampaň. 

  Ďuriš Nicholsonová si myslí, že podobne postupovali aj iní politici, pričom je to situácia, ktorá je neovplyvniteľná. “Je to prezident, má právo sa stretávať a ako s tým naloží, tak s tým naloží. Ja nevidím súvis medzi tým, rozprávať sa s nejakými deťmi na námestiach a potom vstúpiť do toho ringu,” povedala s tým, že prípadnú novú stranu vníma pozitívne, lebo nedovolí SaS “zaspať na vavrínoch” tak, ako sa to už nejednej strane stalo.

  - Reklama -