Dusno v parlamente, liberáli a kotlebovci si skočili do vlasov pre registrované partnerstvá. Vulgárni neonacisti, prskáte okolo seba nenávisť, spustili poslankyne

  0
  Poslanci ĽSNS Milan Uhrík (vľavo) a Marian Kotleba (Autor: TASR)

  V parlamente sa v pondelok diskutovalo o životných partnerstvách medzi druhom a družkou, ale i osobami rovnakého pohlavia a téma rozvírila nejedny vášne. K téme sa medzi inými vyjadrili aj poslanci za ĽSNS Marian Kotleba, Milan Mazurek či Stanislav Mizík. Ich vystúpenie nenechalo chladnou Natáliu Blahovú z SaS, ktorá vo svojom blogu nešetrila na adresu kotlebovcov ostrou kritikou.

  Poslankyňa označila za tragédiu, že k ľudským a občianskym právam v parlamente vystupujú neonacisti. „Napríklad uhrovitý mladík, ktorý sa na chodníku pred stanicou dožadoval súlože s moslimským božstvom, pričom bombardoval dlažobnými kockami tradičnú rodinu s dieťaťom v kočíku. K partnerskému spolužitiu sa vyjadroval aj ten, ktorého jeho vlastní kolegovia označili za slabomyseľného, pretože sám vraj ani nevie naštartovať počítač. Aj vodca prehovoril, plynulo a od veci, ako je jeho zvykom,“ spustila spŕšku kritiky Blahová.

  „Je obludné, že primitívi tohto rangu diskutujú o ľudských právach. Ktokoľvek z nás sa môže prepadnúť do chudoby, ktokoľvek z nás sa môže ocitnúť vo väzení, ktokoľvek z nás môže byť zaznávaný pre svoju farbu pleti, pôvod, alebo náboženstvo. Preto musia byť ľudské a občianske práva pre všetkých nás rovné,“ prízvukuje saskárka. 

  Tímlíderka SaS pre osobné slobody Natália Blahová Autor: Dominik Foldes

  Slová kritiky však poslankyňa neadresovala iba ĽSNS. Vinu podľa nej nesie aj samotná vláda, ktorá sa na jednej strane označuje za „hrádzu proti extrémizmu“  no na strane druhej skutkami to nedokazuje. „K ľudským a občianskym právam diskutujú dnes v parlamente najmä fašisti. Táto vláda, nazývajúca sa „hrádzou proti extrémizmu“, nevysiela do takejto diskusie ani jediného svojho vojaka, ktorý by tú hrádzu aspoň symbolicky deklaroval. Hrádza proti extrémizmu v skutočnosti extrémistov podporuje,“ hovorí poslankyňa. 

  „Vládni poslanci si fašistov zvesia z vešiaka kedykoľvek, keď im chýbajú hlasy pri dôležitých hlasovaniach. Kedykoľvek vo výboroch vyvažujú dôležité uznesenia, ktoré majú či nemajú prejsť,“ uviedla Blahová s tým, že poslanci ĽSNS spolu s trojicou nezaradených poslancov Marčekom, Holúbekom a Šimkovičovou v pléne zabezpečujú vláde tesnú väčšinu. „Na týchto smutných existenciách v skutočnosti aktuálne spočíva existencia právnych noriem Slovenskej republiky. Na troch kúpených indivíduách a na jednom celom klube neonazi,“ zhrnula.

  Nicholsonová: Kotlebova družina blúzni

  K pondelkovej rozprave sa vyjadrila aj Blahovej kolegyňa z SaS a podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová. „V parlamente dnes Kotlebovi branci prskali okolo seba nenávisť. Kotlebova družina niekoľko hodín blúznila o pedofílii a o sexuálnom styku so zvieratami,“ napísal na svojom profile na sociálnej sieti.

  Podpredsedníčka NR SR Lucia Nicholsonová Zdroj: TASR

  „Ani zďaleka som si nevedela predstaviť, že v 21.storočí budú v parlamente sedieť fašisti, ktorí budú dehonestovať obrovskú skupinu ľudí a to nehovorím len o homosexuálne orientovaných ľuďoch, ale aj heterosexuálne orientovaných ľuďoch, ktorí nechcú vstúpiť do manželstva. Vy nemáte právo ich dehonestovať, degradovať a diktovať im, ako majú žiť,“ oborila sa v rámci rozpravy Nicholsonová na Kotlebu.

  Nicholsonová tiež v rozprave spomenula samovraždu mladého, len 14-ročného dievčaťa, ktoré sa nevedelo zaradiť do sveta okolo seba s inou sexuálnou orientáciou. Marián Kotleba v reakcii označil zosnulé dievča za pomotané dieťa, zmätenými liberálmi. 

  To vytočilo Martina Poliačika z Progresívneho Slovenska, ktorý Kotlebovi odkázal, že práve kvôli takým ako on sa ľudia s inou orientáciou cítia v spoločnosti odmietaní. „Mňa osobne sa veľmi dotkne, keď človek takého nízkeho morálneho kreditu ako Marian Kotleba dokáže mŕtve dievča, ktoré sa nevedelo zaradiť do spoločnosti, nazvať osprosteným dieťaťom,“ reagoval Poliačik. 

  Poliačik: Homosexuáli medzi neonacistami

  „Presne ľudia ako on, ako pán Mazurek a ich fanúšikovia a kamaráti, ktorí hádzali dymovnice a fľašky na PRIDE, presne oni sú zodpovední za to, že mladí ľudia, ktorí sa narodili s inou orientáciou cítia, že sa nevedia zaradiť do spoločnosti a potom si berú život,“ upozornil progresívec a prešiel aj do protiútoku. „Možno aj neonazi scéne by to pomohlo. Je množstvo prípadoch homosexuálnych vzťahov medzi týmito chlapcami, lebo majú svoje idoly, veľkých svalnatých chlapov, radi sa ich dotýkajú, chodia s nimi do sprchy, športovať, ale ututlajú si to medzi sebou.“ Podľa Poliačika by však nezaškodilo viac sa otvoriť a prijať, že ide o normálnu vec. 

  Poslanec NR SR Martin Poliačik Zdroj: TASR

  Uhrík: Ak je toto podľa nich normálne, tak som hrdý na to, že som “extrémista”

  „Strana SaS predložila do parlamentu návrh zákona na oficiálne uznanie partnerstiev homosexuálov. Vystúpili sme proti tomu, pretože vieme, že je to vždy len prvý krok na ceste k ďalším požiadavkám. Odpoveď poslankyne zo SaS nás však šokovala! Čo je zlé na šatniach pre tretie pohlavie? Čo je zlé na tom, ak si niekto o sebe myslí, že je pes? Ubližuje tým niekomu?“ reagoval poslanec ĽSNS Milan Uhrík prostredníctvom svojho profilu na facebooku na poslankyňu SaS Janu Cigánikovú. „Toto je skutočná agenda liberálov! Ľudia, otvorte si oči a pomôžte nám zastaviť liberálov, kým nie je neskoro a kým nerozložia celú spoločnosť. Ak je toto podľa nich normálne, tak som hrdý na to, že som “extrémista”, napísal.

  - Reklama -