piatok, 26 februára, 2021
6.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Pellegrinimu prekáža anonymita na internete. Púšťa sa do rokovaní s prevádzkovateľmi webov

Pellegrinimu prekáža anonymita na internete. Púšťa sa do rokovaní s prevádzkovateľmi webov

„Ten skutočný svet má presne definované písané aj nepísané pravidlá, podľa ktorých sa správame a prirodzene ich rešpektujeme,“ píše premiér vo svojom komentári. „Rozoznávame, kedy porušujeme zákon a kedy prichádza za jeho porušenie sankcia. Odmalička sme vychovávaní v tom, že si uvedomujeme, čo je slušné a neslušné. Ide o súbor hodnôt, na ktorých stojí spoločnosť a napokon aj formovanie politickej kultúry štátu,“ myslí si. 

Podľa neho však niektorí ľudia zabúdajú, že isté pravidlá musia platiť aj v tom pomyselnom druhom svete. „Niektorí nadobudli presvedčenie, že v tomto priestore môžu platiť iné pravidlá. Je to priestor, ktorý nám umožňuje vytvárať inú identitu, skrývať sa za iných a často formulovať postoje a názory, ktoré by sme možno v reálnom svete nikdy nahlas nevyslovili,“ upozorňuje premiér. 

Pellegrini je preto presvedčený, že je nevyhnutné tieto dva svety spojiť, aby ľudia aj na internete vystupovali pod vlastným menom a boli si zároveň vedomí, že za ich konanie môže byť vyvodená zodpovednosť. „Nesmie platiť na Slovensku ani vo svete, aby sa digitálny svet stal priestorom na anonymné šírenie nenávisti a xenofóbie. Je preto potrebné nastaviť jasné pravidlá a jedným z nich je vystupovanie pod vlastnou identitou,“ zdôraznil.

Premiér zároveň informoval, že v krátkom čase chce rokovať s prevádzkovateľmi webových stránok a portálov a nájsť riešenie, aby sa zamedzilo šíreniu anonymnej nenávisti a virtuálnej beztrestnosti. „Každý jeden si musí byť vedomý svojej zodpovednosti za napísaný názor. Len tak sa dá budovať moderný štát, postavený na skutočných princípoch demokracie,“ zhrnul.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 300,775 Úmrtí 6,859 Uzdravení 255,300 Infikovaných 38,616 Last updated: 26. februára 2021 - 10:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky