Za liberálnu SaS kandidujú dvaja moslimovia

  0
  Podpredsedníčka NR SR a poslankyňa za SaS Lucia Nicholsonová a líder SaS Richard Sulík (Autor: df)

  V bratislavskom Starom meste zabojuje o priazeň voličov rodák z Iraku podnikateľ Selim Hikmet, ktorý sa na kandidátke SaS pokúšal v roku 2016 prebojovať aj do Národnej rady. Parlamentné listy s ním v tom čase priniesli aj rozhovor. Dnes má Hikmet ambíciu stať sa poslancom za mestskú časť. 

  V Lučenci za poslanca kandiduje lekár a tiež aj súčasný mestský poslanec pôvodom z Kuvajtu Zaher Mahmoud, ktorý sa rovnako objavil už na kandidátke do parlamentu v roku 2016.

  „Strana Sloboda a Solidarita má vo svojich radoch kandidátov v komunálnych voľbách – športovcov, poslancov Národnej rady SR, poslaneckých asistentov, ale aj dvoch moslimov,“ priblížila pre agentúru SITA hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

  Kandidát na poslanca Starého mesta za SaS podnikateľ Selim Hikmet Zdroj: SITA

  Na kandidátke SaS figuruje aj mediálne známy asistent poslanca Jozefa Rajtára Filip Rybanič, ktorý čelí v súčasnosti obžalobe pre ohrozenie obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva v súvislosti s účtami exministra Kaliňáka, ktoré si mal neoprávnene ako zamestnanec komerčnej banky pozerať.

  Rybanič kandiduje za poslanca bratislavskej mestskej časti Rača. Šéf SaS Richard Sulík hovorí, že podľa neho Rybanič urobil záslužnú vec, lebo aj jeho zistenia prispeli k odstúpeniu Roberta Kaliňáka. „A preto chcem veriť, že ho súd oslobodí,“ uviedol šéf liberálov.

  Asistent poslanca Jozefa Rajtára Filip Rybanič Zdroj: TASR

  O pozície v mestských zastupiteľstvách sa budú uchádzať z radov SaS aj samotní poslanci Národnej rady. Za poslancov v bratislavskom Starom meste Lucia Ďuriš Nicholsonová, ale aj Peter Osuský. 

  Sulík priblížil, že za SaS kandidujú takmer v každých voľbách moslimovia. „V strane máme troch členov moslimov a všetko sú to skvelí ľudia, udržujem s nimi priateľské vzťahy a s jedným z nich dokonca trávime spoločne rodinné dovolenky. Moje výhrady neboli nikdy voči moslimom, ktorí sa plne prispôsobili našej kultúre a našim hodnotám, ale najmä voči ideológii menom islam, ktorá je s našou kultúrou nekompatibilná, lebo robí rozdiely medzi ženou a mužom a tiež medzi veriacim a neveriacim, a voči osobám, ktoré v Európe tuto ideológiu pretláčajú, častokrát aj násilím,“ vysvetlil svoj postoj Sulík.

  - Reklama -