utorok, 28 septembra, 2021
21.3 C
Bratislava
ÚvodArénaŠéf liberálov z FDP Lindner vyzval Merkelovú na parlamentné hlasovanie o dôvere

Šéf liberálov z FDP Lindner vyzval Merkelovú na parlamentné hlasovanie o dôvere

Podľa Lindnera fakt, že Merkelovej blízky spolupracovník vo voľbách neuspel, ukazuje, že kancelárka si v plnej miere nemôže byť istá už podporou v jej vlastnej frakcii. Osobne preto odporúča Angele Merkelovej, aby dala v parlamente hlasovať o dôvere, po ktorom môže buď obnoviť stabilitu, alebo odovzdať riadenie krajiny iným.

Znalci pomerov v Nemecku sa zhodujú na tom, že úspech Kauderovho vyzývateľa v utorkových voľbách – Ralpha Brinkhausa – je po dvoch dramatických vládnych krízach v spolkovej republike v priebehu iba niekoľkých mesiacov jasným signálom zmenšujúcej sa podpory Angely Merkelovej vo frakcii strán únie.

Nemecká Slobodná demokratická strana (FDP) sa práve pod vedením Christiana Lindnera mala stať pred niekoľkými mesiacmi súčasťou tzv. jamajskej koalície v Berlíne v spoločnosti strán únie CDU/CSU a zelených, avšak jej šéf napokon tomuto kroku zabránil so zdôvodnením, že jeho strana nechce robiť ústupky, pokiaľ ide o jej zásady, a že “je (v takom prípade) lepšie nevládnuť, ako vládnuť falošne”.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 409,621 +1,012 Dnes Úmrtí 12,606 +10 Dnes Uzdravení 386,622 Infikovaných 10,393 Last updated: 28. septembra 2021 - 18:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -