pondelok, 25 októbra, 2021
9.9 C
Bratislava
ÚvodArénaErdogan vyzval Nemecko na otvorenie novej kapitoly vzájomných vzťahov

Erdogan vyzval Nemecko na otvorenie novej kapitoly vzájomných vzťahov

Ako je známe, najvyšší turecký predstaviteľ pricestuje vo štvrtok na oficiálnu návštevu spolkovej republiky.

Podľa Erdogana sú Ankara i Berlín zaviazaní pokračovať v bilaterálnych vzťahoch na báze obojstranných záujmov a s orientáciou na zdravý rozum bez iracionálnych obáv. Turecký prezident spomína jednostranný a nezodpovedný postup americkej vlády a vyzýva na zomknutie na ochranu všetkých štátov, aby sa zabránilo deštruktívnym obchodným konfliktom.

Silnejúci pravicový radikalizmus a inštitucionálny rasizmus považuje turecký prezident za najväčšie nebezpečenstvá pre slobodnú demokratickú Európu. Islamofóbia predstavuje podľa Erdogana súčasne najväčšiu prekážku pre prístupové rokovania EÚ a Turecka.

Najvyšší turecký predstaviteľ očakáva od nemeckej vlády podporu krajiny polmesiaca v boji s mimo zákon postavenou Stranou kurdských pracujúcich (PKK), ľavicovými radikálmi z DHKP-C, ako aj hnutím kazateľa Fethullaha Gülena, ktoré mocní v Ankare vidia za zosnovaním zmareného pokusu o štátny prevrat v krajine z leta 2016.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 457,431 +993 Dnes Úmrtí 12,917 +14 Dnes Uzdravení 413,068 Infikovaných 31,446 Last updated: 25. októbra 2021 - 12:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img