Vo Vietname odsúdili slovenského podnikateľa za pohlavný styk s chlapcom

  0
  Ilustračná fotografia (Autor: Reprofoto: Youtube)

  Slovenského 33-ročného podnikateľa odsúdili v uplynulom týždni na súde v Hanoji “za pohlavný styk s dieťaťom” na tri roky odňatia slobody. Po odpykaní trestu ho vyhostia na Slovensko. Slovákovi hrozil za tento trestný čin maximálny trest 15 rokov za mrežami.

  Zmajkovičovo trestné stíhanie bolo prvým, ktoré sa uskutočnilo na základe nového vietnamského zákona uznávajúceho neheterosexuálny pohlavný styk s dieťaťom za sexuálny trestný čin.

  Ako ďalej upozornil denník, spoločnosť BTG Holding, ktorej prezidentom je Zmajkovičov otec, medzičasom prestala vo Vietname pôsobiť.

  Zmajkovič pricestoval do Vietnamu v koncom minulého roka na turistické víza. V krajine ostal aj po skončení ich platnosti, uviedla prokuratúra.

  Podľa vietnamských médií Zmajkovič chlapcom za pohlavný styk platil. V máji ho zadržali na hotelovej izbe s 13-ročným chlapcom, ktorému neskôr zaplatil odškodné 105 miliónov vietnamských dongov (v prepočte zhruba 3860 eur).

  Organizácia Spojených národov (OSN) považuje sexuálne zneužívanie detí vo Vietname za vážny problém. Podľa odhadov je vo Vietname zneužívané každé štvrté dieťa. Ročne však úrady dostanú hlásenie v priemere o 1300 prípadoch.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu