Trestné stíhanie na Matoviča? Úplná blbosť, nič také som nevybavoval, reaguje zaskočený Sulík na slová šéfa OĽaNO

  0
  Predseda SaS Richard Sulík (Autor: Dominik Foldes )

  Líder hnutia OĽaNO diskutoval v nedeľu v relácii televízie Markíza Na telo s poslancom za Smer-SD Erikom Tomášom. Reč prišla aj na podnikateľa Mariana Kočnera, ktorý dnes sedí vo väzbe pre ekonomickú trestnú činnosť. 

  Viac o diskusii sme písali TU.

  Tomáš uviedol, že Kočnera nepozná a nestretol sa s ním. Líder hnutia OĽaNO potvrdil, že sa pred rokmi s ním stretol vo Five Star Residence. Podľa neho to bolo len jedenkrát a bavili sa spolu asi dve hodiny. Potvrdil, že rozhovor sa uskutočnil v roku 2011.

  Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič Zdroj: TASR

  Matovič prezradil aj šokujúce detaily z rozhovoru s dnes už obvineným podnikateľom. Dozvedel sa vraj nemilú vec o Richardovi Sulíkovi. „Vtedy mi Kočner povedal, že Richard Sulík si vybavoval u Trnku, u jeho kamaráta, aby ma trestne stíhali za voľbu generálneho prokurátora,“ povedal šéf OĽaNO. 

  Aj keď Matovič priznáva, že išlo o informáciu z nedôveryhodných úst, prízvukoval, že v tom čase bola dôležitá.

  Predsedu SaS Richarda Sulíka Matovičove slová poriadne zaskočili. „To je úplná blbosť. Počujem to prvýkrát,“ povedal pre Parlamentné Listy Sulík. Predseda SaS zároveň nevie, prečo by Kočner niečo také hovoril Matovičovi. 

  „Možno nás chcel rozoštvať. Rozhodne sa mi však nechce hrabať v skoro desaťročných klebetách a klamstvách. Dokonca si myslím, že keby to tak naozaj bolo, tak by mi to Igor (Matovič – pozn. red.) za tých osem rokov azda niekedy spomenul. Neviem, prečo to teraz povedal. Je to každopádne klamstvo,“ dodal Richard Sulík.

  - Reklama -