utorok, 27 júla, 2021
28.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Nižšia DPH na ubytovacie služby bude systémovou podporou turizmu, tvrdí Danko

Nižšia DPH na ubytovacie služby bude systémovou podporou turizmu, tvrdí Danko

Plénum Národnej rady (NR) SR totiž pri hlasovaní schválilo novelu zákona o DPH, ktorou sa znižuje daň na ubytovacie služby na 10 %. Návrh pripravili poslanci koaličnej SNS.

“Bude to opäť systémová a cielená podpora domáceho cestovného ruchu aj kúpeľníctva. Rovnako sa zvýši prínos pre územné samosprávy,” uviedol Danko.

Slovensko je podľa jeho slov krásne, má množstvo historických pamiatok a prírodných darov, ktoré sa určite oplatí navštíviť. “A ak k tomu pridáme aj rekreačné poukazy, ktoré sme takisto pripravili, Slováci si konečne budú môcť dovoliť tieto krásy a naše Slovensko spoznávať,” dodal Danko.

Parlament totiž rovnako schválil aj ďalší návrh z dielne SNS, a to novelu zákona o podpore cestovného ruchu. V rámci nej sa zavedie do praxe príspevok na rekreáciu zo strany zamestnávateľov pre zamestnancov. Môže byť aj vo forme rekreačných poukazov.

Čo sa týka hlasovania o znížení DPH na ubytovacie služby na 10 % SNS pripomenula, že opozičná SaS tento návrh nepodporila. Podľa národniarov sa tak liberáli nepostavili na stranu systémovej podpory slovenských podnikateľov v cestovnom ruchu.

“Opäť sa ukázalo, že SaS iné hovorí a iné koná. Na jednej strane sa tvári, ako chce slovenským podnikateľom pomôcť, na druhej strane, keď má tú príležitosť, tak v pléne hlasuje proti,” konštatoval Danko.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 20:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -