streda, 20 októbra, 2021
9.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPápež odsúdil útok v pittsburgskej synagóge

Pápež odsúdil útok v pittsburgskej synagóge

V závere nedeľného príhovoru k pútnikom zhromaždeným na Námestí sv. Petra pápež povedal, že útok v synagóge, kde v dôsledku streľby zahynulo 11 veriacich a ďalších šesť utrpelo zranenia, bol “príšerný”. “V skutočnosti sme týmto neľudským násilným činom zranení všetci,” dodal. 

Muž ozbrojený strelnou zbraňou zaútočil v sobotu v pittsburskej synagóge, kde sa práve konal pravidelný obrad. Predpokladaného útočníka, identifikovaného ako 46-ročný Robert Bowers, zadržala polícia. Motív jeho konania nie je zatiaľ jasný, ide však o používateľa internetovej stránky obľúbenej medzi pravicovými extrémistami.

Muž bol medzitým obvinený z 29 trestných činov. Federálna prokuratúra vzniesla voči nemu obvinenia, ktoré zahŕňali 11 bodov súvisiacich s použitím strelnej zbrane s cieľom úmyselného zabitia a 11 bodov zo snahy narušiť náboženský obrad s následkom smrti, uviedla spravodajská stanica BBC.  

Podľa prokuratúry obvinenému môže hroziť trest smrti.  

Ako prejav úcty k obetiam útoku v Pittsburghu štátoch nariadil americký prezident Donald Trump spustiť vlajky na federálnych budovách v celých Spojených na pol žrde.

Trump vyhlásil počas vystúpenia na predvolebnom zhromaždení v Illinois, že streľba v synagóge bola “tým najhorším antisemitským útokom” a “srdcia všetkých Američanov naplnil žiaľ”. Vyslovil sa tiež za využívanie trestu smrti pri takýchto zločinoch.

Ešte predtým odsúdil Trump sobotňajší útok ako “hanebný čin masovej vraždy” predstavujúci “čisté zlo”. V ďalších tvítoch o ňom písal aj ako o “útoku proti ľudskosti” a vyzýval Američanov na “zjednotenie v záujme porazenia nenávisti”.

 

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 20. októbra 2021 - 02:05 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img