sobota, 31 júla, 2021
24 C
Bratislava
ÚvodArénaOrbán: Stredná Európa je motorom rastu v EÚ, čo si všimla aj...

Orbán: Stredná Európa je motorom rastu v EÚ, čo si všimla aj Čína

Podľa agentúry MTI Orbán vystúpil s prejavom na otvorení podujatia, na ktorom sa zúčastnili okrem hostiteľa – čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, aj prezidenti a predsedovia vlád ďalších krajín. Čestnými zahraničnými hosťami veľtrhu sú popri Maďarsku Brazília, Egypt, Indonézia, Južná Afrika, Kanada, Mexiko, Nemecko, Pakistan, Rusko, Veľká Británia a Vietnam.

Predseda maďarskej vlády zdôraznil, že Maďarsko v Šanghaji reprezentuje nielen seba, ale celý región strednej Európy, ktorý sa stal motorom hospodárskeho rastu Európy. Dodal, že je zrejmé, že krajiny strednej Európy budú aj v budúcnosti zdrojom európskeho rastu.

Orbán pripomenul, že Čína si všimla stredoeurópsky rozvoj, preto zriadila skupinu 16+1, čo je formáciou ekonomickej spolupráce Číny so 16 krajinami strednej a východnej Európy. “Záujmom Maďarska je posilniť túto platformu,” vyhlásil ministerský predseda a informoval, že čoskoro sa v Budapešti uskutoční stretnutie guvernérov národných bánk uvedeného zoskupenia.

Maďarský premiér, ktorý do Šanghaja pricestoval v nedeľu spolu s ministrom zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péterom Szijjártóom, ministrom pre inovácie a technológie Lászlóom Palkovicsom a šéfom agrárneho rezortu Istvánom Nagyom, bude dvojstranne rokovať s čínskym prezidentom a stretne sa aj s predstaviteľmi najväčších čínskych podnikov.

CIIE, ktoré potrvá do 10. novembra, je dôležitá platforma propagácie bilaterálnych obchodných vzťahov medzi Čínou a zvyškom sveta. Na veľtrhu a jeho sprievodných podujatiach a aktivitách sa predstaví viac ako 3000 podnikov zo 130 krajín a regiónov, vrátane 200 popredných priemyselných spoločností. Organizátori očakávajú účasť približne 150.000 domácich a zahraničných zákazníkov.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 +66 Dnes Úmrtí 12,540 +4 Dnes Uzdravení 379,535 Infikovaných 572 Last updated: 31. júla 2021 - 11:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -