štvrtok, 17 júna, 2021
19.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Nicholsonová sa pýta Danka: Ako sa môže stať, že je ako autor...

Nicholsonová sa pýta Danka: Ako sa môže stať, že je ako autor podpísaný Juraj Danko? Dokáže rektor zapredať meno UMB za flek v zastupiteľstve?

Ďuriš Nicholsonová poukázala aj na žiadosť z 25. septembra 2018, ktorú Danko adresoval Univerzite Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici a žiadal ju o zneprístupnenie svojej práce. V žiadosti písal, že v archíve UMB je práca s menom autora Juraj Danko a že sa domnieva, že by mohla byť jeho. “Prácu by si mal podpisovať sám študent. Ako sa môže stať, že je ako autor podpísaný Juraj Danko? Tak kto písal prácu, ktorú UMB ešte v ten deň utajila?” pýtala sa podpredsedníčka NR SR s tým, že JUDr. Juraj Danko skutočne existuje a žije v Banskej Bystrici.

Zároveň upozornila, že rektor UMB Vladimír Hiadlovský má ambíciu stať sa komunálnym politikom, pričom kandiduje za tím, ktorý podporuje aj kandidáta SNS na primátora Banskej Bystrice. “Dokáže rektor zapredať meno UMB za flek v zastupiteľstve?” uviedla Ďuriš Nicholsonová. Hiadlovského preto vyzvala, aby okamžite odstúpil z funkcie rektora za krytie možných podvodov v tejto škole. “Ak to neurobí, vyzývam Akademický senát, aby sa s tým vysporiadal. A vyzývam Akreditačnú komisiu, aby sa začala zaoberať akreditáciou udelenou UMB,” dodala.

Líder Sme rodina Boris Kollár podotkol, že politik je v súčasnosti medzi ľuďmi nadávka. “Politik by mal byť vzorom písaných a nepísaných pravidiel. Ak ľudia vidia, že pravidlá nedodržiava politik, ako ich majú dodržiavať oni?” pýtal sa.

Podľa Jána Budaja (OĽaNO) Andrej Danko premeškal šancu prísť a vysvetliť pochybnosti okolo jeho rigoróznej práce. “Opozícia neprestane žiadať túto prácu, kým sa vec nevyjasní. NR SR nemôže viesť podvodník,” vyhlásil.

Schválenie programu mimoriadnej schôdze nepodporil nikto z koalície. Proti boli poslanci Smeru-SD a SNS, väčšina členov Mosta-Híd sa zdržala. Proti boli aj nezaradení Peter Marček, Martina Šimkovičová a Rastislav Holúbek. Za program rokovania hlasovali poslanci SaS, OĽaNO, Sme rodina, ĽSNS aj zvyšní nezaradení.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,149 Úmrtí 12,456 Uzdravení 377,534 Infikovaných 1,159 Last updated: 17. júna 2021 - 07:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -