streda, 21 apríla, 2021
9.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Českým médiám neverím ani nos medzi očami, odkazuje ku kauze Babišovho syna...

Českým médiám neverím ani nos medzi očami, odkazuje ku kauze Babišovho syna prezident Zeman. Premiérovi radí, nech nerezignuje

Zeman je podľa svojich slov oboznámený s kauzou od utorkového rána. „Nečakajte odo mňa, že budem reagovať ako detektív amatér a pýtať sa, ako je možné, že syn z prvého manželstva je údajne unášaný na Krym. Mne to všetko pripadá ako dosť divoká konšpirácia,“ uviedol prezident pre TV Nova a dodal, že kým sa so šéfom hnutia ANO osobne nestretne, nehodlá sa k veci vyjadrovať.

Podľa Zemana je prioritné najprv zistiť fakty a tvrdenia prípadne dokázať, nevylúčil však, že by mohlo ísť o dezinformáciu. „Myslím si dokonca, že ak niečo napíšu české médiá, ktorým neverím ani nos medzi očami, tak je rozhodne dobré nepodľahnúť ich možno práve dezinformáciám,“ podotkol. Podľa prezidenta koniec vlády nenastane, ale čo sa podľa neho môže stať, je, že to dovedie Babiša k rezignácii – „ak mu zlyhajú nervy“. „Ale ako človek, ktorý bol tridsať rokov vystavený obdobnej situácii, môžem Andrejovi Babišovi len odporučiť, aby mu tie nervy nezlyhali,“ vyhlásil Zeman.

Andrej Babiš

Andrej Babiš  Zdroj: TASR

Nový vývoj v kauze Čapí hnízdo priniesla reportáž TV Seznam. Redaktori vypátrali Andreja Babiša mladšieho vo Švajčiarsku, kde žije so svojou matkou. Syn v rozhovore uviedol, že ho premiérovi spolupracovníci mali uniesť a odviezť na Krym, kde ho údajne držali. Babiš junior tiež v kontexte kauzy Čapí hnízdo vyhlásil, že „niečo podpisoval, ale nevedel čo“. Podľa premiéra je jeho syn psychicky chorý a berie lieky. Babiš odmieta, že by išlo o únos, z Česka vraj syn odišiel dobrovoľne.

Prípadom údajného únosu sa už v minulosti zaoberala polícia. Tá teraz informácie znovu preveruje. „O tom, že je Babiš mladší vo Švajčiarsku, policajti vedeli, ale nemohli v prípade Čapí hnízdo ďalej konať, pretože je na území cudzieho štátu. Vyžiadali si tiež posudok znalca o jeho psychickom stave,“ uvádza server tn.cz.

Celú správu nájdete na webe tn.cz.

autor: sla

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 21. apríla 2021 - 00:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -