Účelová komisia UMB potrebuje čas, aby práce dobre preverila, hovorí dekan

  0
  Andrej Danko (Autor: TASR)

  “Účelová komisia sa vždy kreuje na základe zákona a štatútu akademického senátu, kde je dopredu vymedzená nejaká lehota,” povedal Turošík. Ozrejmil, že pre všetky strany bude lepšie, keď sa situácia dobre preverí. Podľa neho bude jednoduchšie sa k tejto téme vyjadriť, keď budú známe výsledky prešetrovania a stanovisko odborníkov.

  Turošík verí, že verejnosť bude brať na vedomie, že ide o prípad z minulosti. Na právnickej fakulte a na UMB sa odvtedy vymenili viaceré generácie. “My dnes naozaj nemôžeme niesť akúkoľvek zodpovednosť za to, čo sa dialo, nielen u nás, ale jednoducho všade na akejkoľvek univerzite a v spoločnosti ako takej,” povedal. Univerzita bude podľa jeho slov rada spolupracovať v medziach zákona, no potrebujú na to aj patričný čas, aby vedeli okolnosti vyhodnotiť a postupovať v rámci zákona. 

  Akademický senát UMB zriadil účelovú komisiu na preskúmanie podozrení z plagiátorstva rigoróznych prác na univerzite. Výsledky preskúmania a návrhy opatrení účelová komisia predloží najneskôr do 11. januára 2019 predsedovi Akademického senátu UMB.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu