To je obludnosť, sorry. Mirek Topolánek sa pustil do Andreja Babiša

  0
  Mirek Topolánek (Autor: Vít Hassan)

  Český predseda vlády Andrej Babiš tvrdí, že novinári, ktorí sa snažia získať vyjadrenie od jeho syna Andreja Babiša mladšieho, sa správajú ako hyeny, pretože neberú do úvahy, že je jeho syn psychicky chorý.

  Predseda poslaneckého klub TOP 09 Miroslav Kalousek a niektoré ďalšie osobnosti Babišovi pripomínajú, že to bol on, kto ukázal ako prvý prstom na svoje deti, keď v roku 2016 na pôde Poslaneckej snemovne oznámil, že farmu Čapí hnízdo vlastnili nejaký čas jeho dve dospelé deti.

  Miroslav Kalousek

  Miroslav Kalousek. Zdroj: Hans Štembera

  Išlo o obdobie, keď firma Čapí hnízdo čerpala 50-miliónovú dotáciu z EÚ určenú pre malé a stredné podniky. Po skončení čerpania sa firma vrátila pod krídla obrieho holdingu Agrofert, z ktorého bola predtým vyčlenená, pretože Agrofert by nemohol žiadať o dotáciu určenú pre malé podniky. O prípad sa začala zaujímať polícia a vyšetrovateľ dnes tvrdí, že Babiš touto cestou spáchal dotačný podvod. Jedným z obvinených v tejto kauze je aj Babišov syn, o ktorom v Poslaneckej snemovni hovoril Andrej Babiš starší. Dnes o svojom synovi tvrdí, že trpí schizofréniou.

  Mirek Topolánek si takisto myslí, že ak niekto nekoná v záujme Andreja Babiša mladšieho, je to jeho otec. Kritický bol však aj voči novinárom.

  „Sledovanie, odpočúvanie, anonymy, prelomenie listového tajomstva, nočné prezváňanie, keď máte doma malé dieťa, ploštice v aute, dovolenka s Randákom, to všetko sme museli zvládnuť a zvládli. Ale robiť z vlastného dieťaťa Ivetu Bartošovú (sorry, ale už to inak nejde), to je ohavnosť,“ napísal Topolánek.

   

   

  Zdroj: Twitter/Mirek Topolánek

  autor: mp

  - Reklama -