Ste prvá, komu to hovorím… Protestujem! Andrej Babiš povedal informácie o svojom synovi a jeho cestách v Rusku či o rokovaní s Okamurom

  0
  Andrej Babiš (Autor: TASR)

  Na úvod sa Babiš vyjadril k tomu, ako vníma piatkovú schôdzu vo veci vyslovenia nedôvery vláde. Nevidí vraj dôvod, prečo by sa mala vláda meniť. „Pán predseda Hamáček je pod tlakom, pretože ľudia, ktorí nechceli, aby ČSSD išla do vlády s ANO, využijú čokoľvek, aby vyvolávali spory,“ poznamenal Babiš.

  On sám vraj nikdy neuvažoval o tom, že by išiel do vlády s SPD Tomia Okamuru. „Tento variant vôbec nie je na stole. S pánom Okamurom som hovoril o tom, prečo sa pridal k opozícii, ktorá chce zneužiť útoky na moje deti, čo považujem za novinárske aj politické dno.“

  Tomio Okamura

  Tomio Okamura  Zdroj: Hans Štembera

  Zároveň dodal, že nechápe, prečo sa opozícia práve na základe lživých informácií servera Seznam a zneužitia choroby jeho syna zapojila do tejto kampane. Znovu potom uviedol, že on sám z postu premiéra neodíde. „Nechcem odísť od rozrobenej práce,“ podotkol.

  „Mojim deťom škodia novinári, ktorí sú najväčším ohrozením mojej rodiny a zdravia mojich detí,“ pokračoval. Ohradil sa proti tvrdeniu, že svojho syna rok a pol nevidel. „To je lož,“ povedal. Za lož potom považuje aj to, že ho poslal niekam na Krym. „Za synom išli dvaja novinári s cieľom poškodiť jeho otca, postaviť ho proti nemu a dostať ho z politiky do väzenia. Je im jedno, že používajú mafiánske metódy a porušujú švajčiarske zákony. S tým sa nehodlám zmieriť,“ dodal.

  „Pravda je na mojej strane a pre svoje deti robím všetko. Matka môjho syna sa bude brániť a týchto ľudí zažaluje. A nemyslím si, že keby som sa stiahol do súkromia, tak by s tou štvanicou prestali. To je cielená akcia proti mojej osobe,“ zdôraznil. K cestám svojho syna potom podotkol, že bol na dovolenke s pánom Protopopovom v Rusku v Kaliningrade a následne v Rusku a na Ukrajine.

  „Keď vypukla objednaná aféra Čapí hnízdo a novinári syna sledovali, jeho stav sa zhoršil. Preto môj syn s pánom Protopopovom odišiel do Ruska a následne na Ukrajinu, aby nemal pocit, že ho niekto prenasleduje, keď práve tento fakt je pre chorobu, ktorou trpí, to najhoršie. Tam sa zoznámil s priateľkou, ktorá je z Ukrajiny. Trávil s ňou na tých cestách všetok čas. Pri poslednom pobyte na Ukrajine sa jeho správanie voči Petrovi Protopopovi zásadne zmenilo, nestál o jeho prítomnosť a poslal ten mail o údajnom únose do Prahy. Ich vzťah sa totálne narušil. Potom sa syn dohodol so svojou matkou, ktorá dlhodobo žije vo Švajčiarsku, že sa k nej odsťahuje,“ uviedol Babiš.

  Ako prvej potom Kateřine Perknerovej povedal informáciu, že jeho syn je švajčiarskym občanom viac ako desať rokov.

  Pôvodný text nájdete na webe Deník.cz.

  autor: vef

  - Reklama -