piatok, 24 septembra, 2021
17.8 C
Bratislava
ÚvodArénaZlé správy pre Babiša. Koaličná ČSSD ho chce vymeniť

Zlé správy pre Babiša. Koaličná ČSSD ho chce vymeniť

“Prijali sme jednohlasne uznesenie, v ktorom sme konštatovali, že osobné problémy premiéra zaťažujú vládu, a že by bolo najlepšie, keby ANO vymenovalo iného premiéra. Preto v piatok pri rokovaní o dôvere sa naši poslanci nezúčastnia na záverečnom hlasovaní. Súčasne sme konštatovali, že súčasná vládna konštelácie nemá alternatívu,” povedal Hamáček.

Poznamenal, že ak snemovňa dá dokopy 105 hlasov pre svoje rozpustenie, je ČSSD pripravená dodať zvyšných 15.

ČSSD nešla podľa Hamáčka do menšinovej vlády s Babišovým hnutím ANO preto, aby riešila kauzy Andreja Babiša, ale preto, aby presadzovala svoj program. Zároveň však chce zabrániť tomu, aby ju vo vláde nahradila extrémistická Sloboda a priama demokracia (SPD), čo jej predseda Tomio Okamura českému premiérovi už ponúkol. 

O vyslovení nedôvery vláde Andreja Babiša sa bude rokovať v piatok na mimoriadnej schôdzi Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR, ktorú iniciovala opozícia, a to v dôsledku nového vývoja okolo kauzy Čapí hnízdo a s ňou súvisiacim údajným únosom premiérovho syna Andreja Babiša mladšieho na Ruskom okupovaný ukrajinský polostrov Krym.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 406,760 +829 Dnes Úmrtí 12,594 +2 Dnes Uzdravení 385,167 Infikovaných 8,999 Last updated: 24. septembra 2021 - 11:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -