streda, 12 mája, 2021
14.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Tempo v štáte nemajú určovať aktivisti, musí ho riadiť zákon, konštatuje Fico

Tempo v štáte nemajú určovať aktivisti, musí ho riadiť zákon, konštatuje Fico

“Možno použijem výraz, za ktorý budem kritizovaný, ale už sme všetci posr… z tých aktivistov, už s tým prestaňnme. V tomto štáte musí fungovať zákon, a nie aktivisti budú určovať tempo,” reagoval na margo zatknutých aktivistov Greenpeace Slovensko.

Fico poukázal na situáciu v baniach, ktorá nastala po proteste aktivistov. “Pýtam sa, kto sa o tých baníkov stará? Pýtali ste sa, čo sa vlastne stalo, že to bola mimoriadna udalosť, že museli odstaviť prevádzku na niekoľko hodín? Bohvie, aké dopady to celé mohlo mať na túto baňu, keby to pokračovalo ďalej,” vyhlásil s otázkou, či môžu aktivisti porušovať zákon. 

Rozhodnutie súdu hodnotiť nechcel. “Každý, kto poruší zákon, musí mať rovnakú mieru zodpovednosti. Už prestaňme s tým, že aktivisti budú riadiť tento štát. Tento štát musí riadiť zákon,” uzavrel Fico.

Okresný súd v Prievidzi v nedeľu (2. 12.) rozhodol o väzobnom stíhaní 12 aktivistov Greenpeace Slovensko v súvislosti s protestom na ťažnej veži v areáli bane v Novákoch z 28. novembra. Aktivisti čelia obvineniu z prečinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia formou spolupáchateľstva. Dôvodom takzvanej preventívnej väzby bola podľa sudcu obava, že budú pokračovať v páchaní trestnej činnosti.

Rozhodnutie súdu odsúdili opozícia, ale aj premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Generálny prokurátor Jaromír Čižnár v utorok po preštudovaní spisu uviedol, že aktivisti sú vo väzbe neprávom a vydal príkaz na ich okamžité prepustenie.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 09:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -