štvrtok, 15 apríla, 2021
3.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Definitívny koniec! Hraško to na polícii úplne zabalil

Definitívny koniec! Hraško to na polícii úplne zabalil

„Peter Hraško, súčasný riaditeľ NAKA, si podal tento týždeň žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru (do civilu),“ napísalo Prezídium PZ na Facebooku. Podľa neho Lučanský žiadosť akceptoval a dohodli sa, že Hraško v NAKA skončí ku koncu roka.

„Vedením NAKA bude poverený terajší zástupca riaditeľa NAKA Patrik Jurík,“ uviedlo s tým, že nového šéfa NAKA si vyberie nový policajný prezident, ktorý sa od nového roku bude voliť po novom.

Hraškov koniec

Koncom novembra vyšla informácia, že policajný prezident Milan Lučanský sa s Petrom Hraškom dohodol na odchode z postu šéfa NAKA. Prvotná informácia bola, že mu má oznámiť náhradné miesto, kam bude po odchode pridelený. Začiatkom týždňa ale Lučanský uviedol, že Hraško rozmýšľa aj o možnosti odísť do civilu. Lučanský negoval aj možnosť, že by po ňom obsadil miesto. Stále je totiž dočasným policajným prezidentom. „Nechám to na nového policajného prezidenta. Uvažujem o tom, že poverím riadením NAKA terajšieho zástupcu riaditeľa NAKA Patrika Juríka.“ Táto informácia sa následne potvrdila.

Policajný prezident začal voči Hraškovi disciplinárne konanie z dôvodu viacerých pochybení po prijatí anonymného trestného oznámenia v súvislosti s iniciatívou Za slušné Slovensko. Zo záverov analýzy vyplývajú viaceré pochybenia po prijatí anonymného trestného oznámenia v súvislosti s iniciatívou Za slušné Slovensko. Preto som začal disciplinárne konanie voči riaditeľovi NAKA Petrovi Hraškovi. Ďalšie opatrenia prijmem po ukončení disciplinárneho konania,” uviedol Lučanský.

Prezident Policajného zboru v nedeľu 18. novembra oznámil, že si dal pripraviť precíznejšiu analýzu v súvislosti s anonymným trestným oznámením. Po jej preštudovaní zistil, že boli nezrovnalosti medzi informáciami, ktoré dostal od vedenia NAKA, a skutočnosťou. „Nesedeli časové údaje, nadriadený správne nevyhodnotil situáciu po prijatí oznámenia a iné pochybenia. Nariadil som preto kontrolu. Po jej záveroch prijmem opatrenia,” zhrnul Lučanský. 

NAKA preverovala anonymné podanie z možnej korupčnej trestnej činnosti v prípade organizátorov protestov, ktoré dostala 10. septembra. V podaní sa spomína, že organizovali štátny prevrat. V rámci preverovania vypočuli niekoľko organizátorov, ďalšie minulotýždňové výsluchy zrušili. Viac sme písali TU.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,107 +1,069 Dnes Úmrtí 10,798 +82 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,009 Last updated: 15. apríla 2021 - 01:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -