Rusko rozmiestnilo v rámci cvičení vo Venezuele najväčšie bombardéry na svete

  0
  Ruský diaľkový strategický bombardér Tupolev TU-160 (Autor: TASR)

  Približne 100 pilotov a iných členov leteckého personálu ruských vzdušných síl privítal venezuelský minister obrany Vladimir Padrino López. Pri tejto príležitosti minister vyhlásil, že účasť ruského letectva na výcviku je dôkazom “pripravenosti na obranu krajiny do posledného dychu”.

  Okrem dvoch spomínaných bombardérov pristáli na medzinárodnom letisku v Caracase aj ruský An-124, ktorý je jedným z najväčších sériovo vyrábaných transportných lietadiel na svete a dopravné prúdové lietadlo Il-62.

  López pripomenul, že ruské letectvo už raz Venezuelu podobným spôsobom navštívilo, a to v roku 2013. Terajšie cvičenie by malo podľa jeho slov výrazne “zvýšiť úroveň interoperability systémov vzdušnej obrany” oboch krajín.

  Venezuela nakúpila v posledných rokoch ruskú vojenskú techniku v hodnote miliónov dolárov, a to aj napriek tomu, že krajina sa nachádza v hlbokej hospodárskej kríze a predpokladaná miera hyperinflácie by sa tam v roku 2019 mohla podľa Medzinárodného menového fondu (MMF) vyšplhať až na 10 miliónov percent.

  Tupolev Tu-160 je najťažším a najväčším nadzvukovým lietadlom, aké bolo kedy skonštruované a uvedené do prevádzky.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu