utorok, 3 augusta, 2021
23.4 C
Bratislava
ÚvodArénaKiska? Tajtrlík USA proti Rusku, povedal PL kandidát na prezidenta Slovenska, sudca...

Kiska? Tajtrlík USA proti Rusku, povedal PL kandidát na prezidenta Slovenska, sudca najvyššieho súdu Harabin

Chystáte sa kandidovať za prezidenta Slovenska. Čo vás k tomu vedie?

Slovenská spoločnosť je v kríze. Na Slovensku stráca dôveryhodnosť pomaly každá štátna inštitúcia. Nachádzame sa v situácii, keď prezident Slovenskej republiky úmyselne porušuje ústavu. Ďalej premiér a minister vnútra nerešpektujú rozhodnutie najvyššieho súdu. Nastáva stav, keď dochádza k likvidácii právneho štátu.

V akom zmysle?

Aj v nižších štruktúrach štátnych organizácií si jednotliví reprezentanti štátu robia, čo chcú. To potom vedie k stavu, keď najviac trpia bežní ľudia, ktorých práva nie sú rešpektované. Nedá sa to vyriešiť inak, než že sa urobí poriadok, a ryba smrdí od hlavy. Takže toto je dôvod, prečo som sa rozhodol kandidovať za prezidenta, čím som odpovedal na vašu otázku.

To sú však veľmi silné slová na adresu prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. Môžete ich rozviesť?

Na Slovensku máme prezidenta republiky daňového kriminálnika. To je, pán redaktor, všeobecne známe. Kiska jednoducho neplatil dane, a keď ho pri tom chytili, tak dane doplatil. Lenže skutok sa už stal. Takže Kiska je daňový kriminálnik.

Navyše teraz vyšli na povrch nové skutočnosti, ktoré ukazujú, že Kiska bol v minulosti súčasťou organizovanej zločineckej skupiny v Tatrách, ktorá v 90. rokoch kradla pozemky. Tak toto je reprezentant štátu? Veď on mal firmy, ktoré požičiavali peniaze na úžernícky úrok. Po Kiskových bývalých firmách existuje asi 22-tisíc exekučných spisov.

Pýtal som sa na prezidenta Kisku aj preto, že v českých médiách je často prezentovaný ako určitý protipól hojne kritizovaného prezidenta Miloša Zemana…

Pán redaktor, Kiska nie je politik. Andrej Kiska je produktom sorosovských, obamovsko-clintonovských skupín. To je človek, ktorý nemá názor. Chcem povedať, že to je človek, ktorému keď niečo napíšu, tak to povie a prečíta to dokonca aj s gramatickými chybami (smiech). Kiska je človek, ktorý vám povie, že Rusko je agresor, bez toho, aby mal zmapované niektoré veci. To je hanba slovenského národa.

A sú tu aj ďalšie veci. Dva roky pred oficiálnym začatím prezidentskej kampane mal Kiska na Slovensku vyvesené svoje propagačné plagáty. Veď prezident Kiska evidentne porušil zákon. A to nie je všetko. Kiska je prezident, ktorý nás ženie do konfrontácie s Ruskom. Kiska sa bozkáva s fašistom Porošenkom.

Štefan Harabin

Porošenko je podľa vás fašista?

Porošenko má v ukrajinskom štátnom systéme skupiny, ktoré sú fašistické. Napríklad tam velebili Banderu, superfašistu a hitlerovca.

Ale späť ku Kiskovi. Kiska je podľa môjho názoru posledným človekom, ktorý by mal byť vzorom pre prezidentský úrad. Keď médiá oslavujú Kisku ako vzor oproti pánovi Zemanovi, tak to znamená, že Zeman je človek na svojom mieste, pretože má vlastný názor, robí zahraničnú politiku ako svojprávny a nie sú mu podsúvané a diktované veci ako Kiskovi. Kiska je človek, ktorý nemá svoj názor.

Vy ste uviedli, a teraz vás presne odcitujem, „sorosovsko-clintonovsko-obamovské pozadie Andreja Kisku“. Mám si to teda vysvetliť tak, že za Andrejom Kiskom sú Američania?

No, tak určite. Asi takto, po páde komunizmu Andrej Kiska odišiel do USA a živil sa tam tak, že umýval benzínové pumpy. A tam si vzal za svoj vzor Ameriku. Uvažuje sa aj o tom, že ho v USA zlanárili do tajných služieb.

To sú všetko ostro nekonformné názory, ktoré máte…

Aké nekonformné názory? To sú pravdivé veci. To je pravda.

Nebojíte sa tzv. proruskej alebo dezinformačnej nálepky a toho, že by ste ju možno zo strany médií mohli dostať?

Pozrite, ja celý život robím sudcu. Venujem sa trestnému právu. Mňa médiá nezaujímajú. Koľkokrát som už mal kauzy, ktoré boli mediálne podsúvané s určitým zamýšľaným dôsledkom, pričom dôkazy v spise boli úplne iné. Čo sa týka médií, už som v nich bol spájaný s kdekým. Ale ja pre slniečkarské, prounionistické a ultraliberálne tlaky nebudem svoj názor nikdy meniť.

Už ste spomenuli Rusko. To podľa vás agresorom nie je. Ale máme tu zabratie Krymu, bojové operácie na východe Ukrajiny…

Povedal by som to takto, za studenej vojny sa obe mocnosti, USA aj ZSSR, vzájomne rešpektovali. No keď sa objavil nejaký problém, tak proti sebe navzájom na pôde Bezpečnostnej rady OSN používali nejaké malé, trpasličie štáty.

Podobná konfrontácia panuje aj teraz, hoci sa ten stav vplyvom prezidenta Donalda Trumpa tak trochu napravuje. Takže, keď chcú USA proti Rusku niečo použiť, použijú tajtrlíka Kisku, slovenského prezidenta, ktorý kričí o tom, že Rusko je agresor.

Viete, čo som tým chcel povedať. Ja sa staviam za dobré slovensko-ruské vzťahy, ktoré by však nemali zaťažovať slovensko-americké vzťahy. A zase slovensko-americké vzťahy nemôžu zaťažovať vzťahy napríklad slovensko-francúzske.

To, že ja sa nedívam na problematiku optikou Európskej únie a protiruských sankcií a prostredníctvom označovania Ruska za svetovú hrozbu, neznamená, že som agentom Kremľa. Ja som zástanca dobrých vzťahov s Ruskom. Mám otvorené oči, dívam sa priamo a neprijímam diktatúru povoleného názoru. To však neznamená, že som človek proruský. Ja som človek proslovenský za dobré vzťahy s Rusmi.

Statusu osoby „non grata“ zo strany slovenských médií se teda nebojíte?

Mediálne spektrum je už, bohužiaľ, také. Ale vďakabohu ide len o mainstreamové médiá. Na Slovensku však už majú veľmi silné postavenie aj alternatívne médiá. Mám jednoducho svoj názor a vychádzam z faktov. Napokon, keby som bral ako sudca ohľad na médiá, tak by som nikdy nemohol rozhodnúť.

Čím budete chcieť slovenského voliča osloviť? Viete, čo trápi súčasnú populáciu na Slovensku?

No, pozrite, čo sa deje. Pán Lajčák nám chcel vsunúť globálny pakt o trvalej a riadenej migrácii. Bol som prvý na Slovensku, kto toto kritizoval, pozri moja právna analýza. Globálny pakt nakoniec neprešiel.

Takže migrácia?

Áno, migrácia je jedna z otázok, ktoré treba riešiť v súlade s potrebami slovenských občanov. To, čo sa tu deje v súvislosti s migráciou, je organizovaná akcia na výmenu nielen slovenského, ale aj európskeho kresťanského obyvateľstva za obyvateľstvo moslimské, migrantské. Preto je potrebné, aby prezident republiky chránil nielen suverenitu a štátnosť krajiny, ale tu sa hrá aj o zánik národných štátov. Proti tomu sa rozhodne staviam. Chcem Slovákov osloviť krokmi na podporu slovenských rodín, teda prorodinnou politikou. Je normálne, aby sme migrantom dávali 800 – 1 200 eur mesačne, čo sa prakticky rozhodlo na pôde Európskej únie?

Ale to ešte schválené nebolo…

Ale už sa o tom rozhodovalo. To, že sa o tom debatuje, neznamená, že sa tento krok nebude realizovať. Ak by migranti prišli, tak ich bude treba zaplatiť. Nie je lepšie dať tie peniaze našim rodinám? Naši občania zakladajú rodiny a majú deti až po tridsiatke. Nebolo by teda lepšie dať 800 eur im, keď budú mať 25 rokov, než ich dávať migrantom? Pretože často počujeme, že migranti tu budú aj z toho dôvodu, že máme nízku populáciu a hrozí nám vlastne zánik.

Lenže ekonomika na Slovensku aj inde vo východnej Európe je vedená tak, aby bola životná úroveň nízka a aby ľudia akosi nemohli zakladať rodiny. Preto nemáme rodiace manželstvá a do toho ešte ide homosexualita, aby sa nám už vôbec nerodili deti. Potom teda vzniká potreba prijímať moslimských migrantov. To je vyslovene protieurópska politika smerujúca k zániku národných štátov a tradičnej rodiny.

Vy ste v súvislosti s migráciou hovorili, že ide o riadený proces. Kto ho riadi?

Už o tom nie sú pochybnosti, že to riadia kriminálne gangy, ktoré na tom, že migrantov prevážajú, zarábajú miliardy a to všetko v dohode so skorumpovanými európskymi politikmi. Ďalej je to financované bankami. Vy si myslíte, že títo ľudia, či už z Afriky, alebo z Afganistanu a ďalších krajín, by sa zrazu zobrali a odišli do Európy, ak by to celé nebolo riadené a organizované?

Takže pašeráci?

Áno, presne. Ale to sú len vykonávatelia týchto globálnych plánov.

Ako to myslíte?

Pozrite, pred tridsiatimi rokmi tu bol na návšteve starý Bush, pred niekoľkými dňami zomrel. A čo vtedy hovoril? Bush starší povedal: „My máme predstavu o inej Európe, Európe nových národov, nových rás a nových štátov.“ Toto povedal starý Bush, keď bol na návšteve v Európe. Takže teraz sa to vyplňuje.

Čoskoro uplynie rok od zavraždenia novinára Kuciaka a jeho partnerky. Nasledovali demonštrácie, ktoré viedli k určitým zmenám vo vláde. Vy ste sudca Najvyššieho súdu SR, dlho ste boli jeho predsedom a v minulosti dokonca aj ministrom spravodlivosti. Ako sa na Kuciakovu smrť a jej vyšetrovanie dívate z pozície právneho zasvätenca?

Ja sa na to dívam ako sudca. De facto neviem, prečo by táto vražda mala na Slovensku byť určitým spôsobom mediálne favorizovaná oproti iným vraždám. Je mnoho iných vrážd a žiadna mediálna pozornosť sa im neprikladá.

Mám jedno vysvetlenie. V súvislosti s touto vraždou bol evidentne pripravovaný Majdan. Tak ako má teraz Macron Majdan v Paríži. Nič viac a nič menej. Hneď na druhý deň po Kuciakovej vražde niektorí politici kričali o štátnom prevrate a tak ďalej. Takže ide o to, komu to celé slúži alebo slúžilo a komu to prospelo. Kuciakova vražda je v podstate podobná hra, ako keď v Česku pripravovali Majdan Babišovi.

Ale to sú len špekulácie. Kam by podľa vás viedli nitky organizátorov týchto protestov?

Kam viedli tie nitky, sa už teraz vyšetruje a veľmi sa to týmto „majdanistom“ nepáči. Je to totiž takto: oni predtým brali finančné prostriedky od mimovládnych organizácií a rôznych sorosovských skupín. A teraz sa to má tak, že keď sa vyšetruje Kuciakova vražda, tak je to podľa nich v poriadku. Lenže keď sa vyšetruje aj korupcia niektorých skupín, ktoré to organizovali, mali peniaze už predtým a mali to pripravené, tak to sa im už až tak nepáči. Takže to celé nasvedčuje tomu, že išlo o dopredu pripravenú, rafinovanú hru na zmenu vlády.

A Francúzsko, súčasné protesty žltých viest, v tom takisto vidíte, ako hovoríte, určitú hru, teda že to nie sú len spontánne manifestácie?

Evidentne (smiech), evidentne. Vezmite si, že sa to celé začínalo zvýšením cien nafty, ropy či čoho. No hneď na druhý deň už mali všetci navlečené žlté vesty. Nepripomína vám to scenár tzv. farebných revolúcií, ako bola napríklad tá na Ukrajine? Podľa mňa je ten scenár jasný…

Prečo?

Emmanuel Macron nie je typ politika, ktorý by bol samostatný, napokon rovnako ako Angela Merkelová a tiež žiadny z politikov Európskej únie. To sú len vykonávatelia agresívnej zahraničnej politiky Spojených štátov, ktorí sa v určitom období stanú nepohodlnými, a tak im potom vyrábajú Majdan.

Štefan Harabin

Vy tých Američanov naozaj veľmi nemusíte…

Mám americký národ rád. Rovnako ako mám rád ruský národ. Úprimne som za dobré vzťahy nielen s Američanmi, ale aj s Rusmi a napríklad aj Nemcami. Mne sa len nepáči určitý typ politikov pochádzajúcich z obamovsko-clintonovskej kliky, ktorá vnútila Európskej únii protiruské sankcie.

Napokon tieto sankcie, ktoré sa na želanie USA uvalili na Rusko zo strany Európskej únie, sú dokonca aj v rozpore s medzinárodným právom. Ony totiž neboli posvätené Bezpečnostnou radou OSN. Na každú sankciu – jednak ekonomickú, jednak vojenskú – musíte mať rozhodnutie tejto rady. A ak toto rozhodnutie nie je, tak ide de facto o protiprávne sankcie.

A Američania na týchto sankciách profitujú, zatiaľ čo my, členovia Európskej únie, pre nich tratíme. Tak čo je to za politických reprezentantov? To sú svojprávni ľudia? Kde sú politici typu Mitteranda, Kohla, Papandreua, ktorí nemali ľahkú situáciu, ale hájili svoju politiku, národnú politiku? Súčasní politici krajín Európskej únie nehája vlastnú politiku, sú len vykonávateľmi či nástrojmi politiky niekoho iného.

Prekáža vám Európska únia?

Európska únia vznikla pre spoluprácu, nie preto, aby nás nútila ukladať sankcie a prijímať migrantov. Je úplne normálne, aby azylová a migračná politika bola v kompetencii členských krajín Európskej únie. A teraz sa pozrime, čo robí Európska únia. Viktor Orbán migrantov neprijal. Správa sa suverénne, pričom postupuje podľa európskeho aj medzinárodného práva. Lenže Európska únia na čele s Junckerom presadí v podstate sankčné opatrenie smerujúce voči Maďarsku priamo na pôde Európskeho parlamentu. Takže ten, kto dodržuje právo, je pranierovaný porušovateľom práva, pretože centrum Európskej únie v tejto veci porušuje právo. Migračná a azylová politika nespadá do kompetencie Európskej únie.

Ja nie som odporca Európskej únie. Ja som kritik Európskej únie. Vari Juncker môže byť šéfom Európskej únie? Juncker, ktorého vláčia dva dni opitého a ukazujú svetu a potom povedia, že má ischias. Ožran ako on. Keď si Zeman dá štamperlík slivovice, tak české médiá píšu, že bol opitý. A Juncker je dva dni opitý a má ischias. Tak toto nám podsúvajú do hlavy.

Ale nie je žiadnym tajomstvom, že české médiá sa do prezidenta Zemana púšťajú skutočne ostro, že Zeman je vďačná téma…

A je to preto, že Zeman sa správa samostatne a má jednoducho svoj názor. Prečo by Zeman nemal rokovať v Číne, v Moskve, keď tam chodia aj Nemci alebo Američania? Prečo by do Ruska nemohol ísť na rokovanie aj Zeman? Toto Kiska nedokáže. Lenže Kisku by tam nikto ani nepozval, pretože ho nepovažujú za reprezentanta, a tak ho ani neprijmú na takej úrovni ako Zemana. To je pre Slovákov hanba.

Autor: Jonáš Kříž

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,751 +41 Dnes Úmrtí 12,541 +1 Dnes Uzdravení 379,599 Infikovaných 611 Last updated: 3. augusta 2021 - 21:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -