Hudáka vyjadrenie guvernéra mrzí a nechápe ho. Tvrdí, že všetkých dostatočne presvedčil, že je pre funkciu viceguvernéra NBS vhodný kandidát

  0
  Ilustračná fotografia (Autor: TASR)

  Hudák skonštatoval, že ho vyjadrenie guvernéra mrzí a nechápe ho. “Myslím si, že vládu SR, Výbor pre financie a rozpočet ako aj poslancov NR SR som dostatočne presvedčil o svojich skúsenostiach a splnení zákonom stanovených podmienok pre viceguvernéra NBS,” zdôraznil v reakcii.

  Jedným z prvých bodov, ktorý by chcel Hudák iniciovať vo funkcii viceguvernéra NBS, by bolo založenie novej zdravotnej poisťovne, ktorá by mala byť pod dohľadom NBS a poskytovala by poistenie nadštandardu. Toto vyjadrenie je podľa Makúcha “mimo misu”. Otázka doplnkového dôchodkového poistenia nadštandardu pre zdravotné poistenie je však podľa Hudáka vytrhnutá z kontextu. Zároveň dodal, že počká na rozhodnutie prezidenta SR Andreja Kisku, ktoré bude pre neho záväzné.

  Guvernér NBS v utorok uviedol, že nad posudzovaním odbornosti Hudáka, kandidáta na viceguvernéra, podľa neho prevláda koaličná disciplína. “Môj subjektívny názor je, že zákonné podmienky naplnené neboli,” dodal.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu