sobota, 16 októbra, 2021
7.6 C
Bratislava
ÚvodArénaFOTO Pri zemetrasení v okolí Etny sa zranilo najmenej 30 ľudí, poškodené...

FOTO Pri zemetrasení v okolí Etny sa zranilo najmenej 30 ľudí, poškodené sú budovy

V dôsledku otrasu, ktoré zasiahlo o 3.19 v stredu ráno oblasť severne od mesta Catania, svoje domovy muselo opustiť a prespať v autách mnoho ľudí. Plytké zemetrasenie vychádzalo z hĺbky iba jeden kilometer, uviedli úrady. Podľa miestnych médií zemetrasenie spôsobilo škody na budovách v mestách Santa Venerina či Zafferana Etna, pričom v oblasti najviac poškodilo niektoré historické kostoly. 

Podľa úradov sa pri otrase zranilo približne 30 ľudí, väčšina z nich pri páde častí budov. Zhruba desať ľudí previezli do nemocníc sanitky, zvyšné osoby rodinní príslušníci alebo priatelia. Nikto z nich neutrpel vážne zranenia. Podľa agentúry AFP z trosiek domov vytiahli do bezpečia dvoch ľudí. 

Obyvateľov oblasti okolo sopky Etna Séria vystrašila v noci na stredu séria zemetrasení, najsilnejší otras mal magnitúdu 4,8. Regiónom otriasli od pondelkového rána stovky slabších a miestami stredne silných zemetrasení. V dôsledku erupcie Etny sa pri juhovýchodnom kráteri sopky otvorila nová dva kilometre dlhá puklina, z ktorej unikala láva a popol, uviedol v utorok taliansky Národný geofyzikálny a vulkanologický ústav (INGV). Etna patrí k najaktívnejším sopkám sveta, obzvlášť aktívna je však od júla tohto roka. Naposledy vybuchla na jar 2017, jej posledná veľká erupcia nastala pred desiatimi rokmi. 

Zvýšenú aktivitu v poslednom čase preukázala aj sopka Stromboli na rovnomennom neobývanom talianskom ostrove severne od Sicílie, uviedla v pondelok talianska civilná ochrana.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 02:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img