utorok, 11 mája, 2021
27 C
Bratislava
Úvod Aréna Známu čokoládu bojkotujú odporcovia islamu. Rozhorčené reakcie na sociálnych sieťach vyvolal zisk...

Známu čokoládu bojkotujú odporcovia islamu. Rozhorčené reakcie na sociálnych sieťach vyvolal zisk certifikátu, ktorý sarkasticky komentoval nemecký politik

Podľa českého portálu idnes.cz medzi prvými na novú certifikáciu značky upozornil Jörg Meuthen, predseda krajne pravicovej politickej strany Alternatíva pre Nemecko. “Žiadna islamizácia neprebieha – ani Nemecka, ani Európy,” napísal sarkasticky na svoj Facebook. “Je to len čírou náhodou, že je táto známa značka čokolády po novom certifikovaná ako halal,” dodal.

Jeho príspevok sa stal spúšťačom ďalších rozhorčených reakcií užívateľov. Twitter zaplavili príspevky označené #Boycotttoblerone (bojkotujte Toblerone). “Ak je to halal, už sa toho nikdy nedotknem. Čisto z princípu,” stálo v jednom z komentárov.

Iní však bojkot takmer okamžite začali označovať za hlúposť. Medzi požiadavky na zisk certifikátu halal totiž patrí predovšetkým dodržiavanie základov hygieny a absencia niektorých čiastkových surovín, napríklad alkoholu alebo bravčového. “Bojkot Toblerone je smiešny. Aspoň však zostane viac čokolády pre nás,” napísal na sociálnej sieti jeden z odporcov bojkotu.

Spoločnosť Mondelez, ktorá Toblerone vyrába pre CNN potvrdila, že jej čokoláda spomínaný certifikát naozaj dostala, pričom sa tak malo stať ešte pred ôsmimi mesiacmi, konkrétne v apríli. Spoločnosť vo svojom vyhlásení uistila, že zisk certifikátu nijako neovplyvnil tradičnú originálnu receptúru, podľa ktorej sa svetoznáma čokoláda vyrába. Český portál dopĺňa, že okrem Toblerone sú držiteľmi halal certifikátov napríklad aj známe značky Kit Kat, Snickers či Twix.

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 +350 Dnes Úmrtí 12,077 +26 Dnes Uzdravení 368,447 Infikovaných 5,612 Last updated: 11. mája 2021 - 19:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -