utorok, 27 júla, 2021
28.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Pre ľudí, ktorí zarábajú najmenej chce vláda nižšie dane. Opatrenie sa podľa...

Pre ľudí, ktorí zarábajú najmenej chce vláda nižšie dane. Opatrenie sa podľa Pellegriniho dá urobiť aj ako keby retroaktívne

“Môžem avizovať, že určite budeme v tomto roku viesť vážnu diskusiu s koaličnými partnermi o možnosti zníženia daňového zaťaženia pre nízkopríjmové skupiny obyvateľstva. To znamená, aby sme ľuďom, ktorí zarábajú najnižšie mzdy na Slovensku, ponechali v peňaženkách viac peňazí v tomto roku,” spresnil. Zníženie daní by sa malo podľa neho týkať ľudí s minimálnou mzdou, alebo s príjmami “niečo nad” jej úrovňou.

Opatrenie sa podľa predsedu vlády dá urobiť aj ako keby retroaktívne. “Aj keby sa opatrenie prijalo počas roka, bude platiť pre celý rok 2019, pretože sa to prejaví v ročnom zúčtovaní. Ľudia by tak tento benefit mohli dostať za celých 12 mesiacov tohto roku v rámci ročného zúčtovania v roku 2020,” dodal Pellegrini.

Podľa Kažimíra začal rezort financií proces zmeny legislatívy v oblasti dane z príjmov a niektorých ďalších odvodov. “V najbližších týždňoch budeme zbierať podnety od odbornej verejnosti, zamestnávateľov, od firiem, daňových poradcov, od audítorov. Je plán, aby sme takýto návrh zákona, po tom, čo ho schvália aj koaličné strany, predložili niekedy na konci mája – júna na ďalší legislatívny proces, na vládu a potom do Národnej rady SR,” dodal Kažimír.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 20:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -