Protesty žltých viest si v centre Paríža vyžiadali zásah polície

  0
  Francúzsko Protest Žlté Vesty (Autor: TASR)

  Davy turistov opúšťali Múzeum d'Orsay, keď poriadková polícia rozptýlila vonku slzotvorný plyn a ten zaplnil vzduch okolo múzea moderného umenia. Polícia zároveň zablokovala mosty cez rieku Seinu.

  Demonštranti sa od múzea, nachádzajúceho sa na brehu rieky, presunuli k budove Národného zhromaždenia – dolnej komory francúzskeho parlamentu – a niektorí z nich založili oheň na neďalekom bulvári Saint-Germain. Tam došlo k ďalším potýčkam s políciou.

  Minister vnútra Christophe Castaner sa stretol s vedúcimi predstaviteľmi bezpečnostných zložiek a na Twitteri napísal, že protesty hlásili aj z niekoľkých ďalších väčších miest. “Vyzývam všetkých, aby konali zodpovedne a rešpektovali zákon,” dodal. 

  Podporovatelia protestného hnutia tzv. žltých viest vyšli v sobotu opäť do ulíc po celom Francúzsku, ale účasť bola oveľa nižšia, než počty demonštrantov na zhromaždeniach vlani v novembri a decembri. 

  Podľa odhadov portálu francúzskej televíznej stanice BFM TV sa na demonštráciách v hlavnom meste zúčastnilo približne 3500 ľudí.

   

  - Reklama -