sobota, 16 januára, 2021
-2.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Trumpov syn prirovnal migrantov k zvieratám

Trumpov syn prirovnal migrantov k zvieratám

“Viete, prečo si môžete vychutnávať deň v zoo? Pretože vás chránia ploty,” napísal na Instagrame Donald Trump mladší. Trumpov otec v utorok v televíznom prejave k Američanom zopakoval svoj prísľub, že dá postaviť plot na južnej hranici USA s Mexikom. Nemá však podporu zákonodarcov v Kongrese, čo vyústilo do sporu medzi nimi a Trumpom a následne do čiastočného shutdownu, teda čiastočného zastavenia financovia federálnych inštitúcií v USA.

Samotný prezident označil niektorých migrantov podobnými slovami, vlani v máji napríklad povedal: “Neviete si predstaviť, akí sú títo ľudia zlí; to nie sú ľudia, to sú zvieratá.” Výrok Trumpa juniora – ktorý predtým vyvolal pobúrenie aj prirovnaním sýrskych utečencov k miske potenciálne vražedných cukríkov Skittles – spustil na sociálnych sieťach kritiku.

“Toto je rasizmus na steroidoch,” napísal jeden užívateľ na Twitteri. Ďalší tvítoval: “Jediným zvieraťom v zoo je samotný junior.” Predchádzajúci výrok Trumpa mladšieho, týkajúci sa Sýrčanov, znel: “Keby ste mali misku cukríkov Skittles a povedal by som vám, že iba tri z nich vás zabijú, vzali by ste si z nich za hrsť?… A to je náš problém so sýrskymi utečencami.”

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 220,707 Úmrtí 3,362 Uzdravení 163,323 Infikovaných 54,022 Last updated: 16. januára 2021 - 08:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky