utorok, 27 júla, 2021
30 C
Bratislava
Úvod Aréna ĽSNS: Navrhujeme, aby sa platy ústavných činiteľov odvíjali od minimálnej mzdy

ĽSNS: Navrhujeme, aby sa platy ústavných činiteľov odvíjali od minimálnej mzdy

“My máme v otázke platov ústavných činiteľov dlhodobo jasno. Tento návrh sme už predkladali v tomto volebnom období. Sme presvedčení, že medzitým, ako sa majú politici a ako sa majú ľudia, má byť spravodlivá úmera. Nastavenie týchto platov od priemernej mzdy nie je spravodlivé, lebo priemernú mzdu má málokto,” povedal na pondelkovej tlačovej konferencii líder ĽSNS Marian Kotleba. Podľa jeho slov po presadení tohto návrhu budú mať politici zároveň ambíciu minimálnu mzdu zvyšovať.

Poslanecký plat po novom tak nemá byť stanovený ako trojnásobok priemernej mzdy v národnom hospodárstve, ale ako trojnásobok minimálnej mzdy. Podobne by od minimálnej mzdy záviseli aj paušálne náhrady poslancov.

Predkladaná novela zákona zároveň ruší vyplácanie odstupného pre poslancov, ktorým zaniká výkon ich poslaneckého mandátu. Podľa súčasnej legislatívy totiž patrí poslancovi po zániku jeho mandátu plat vo výške dvoch až troch mesiacov v závislosti od času výkonu poslaneckého mandátu. “Každý poslanec si musí byť vedomý toho, že poslanecké miesto je časovo ohraničená pozícia na dobu určitú, a preto nárok na odstupné nie je opodstatnený,” tvrdí ĽSNS.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 19:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -