Rusko podal na prokuratúre trestné oznámenie na neznámych páchateľov. Dôvodom má byť diskreditácia jeho osoby

  0
  Pavol Rusko (Autor: TASR)

  “V podaní namietam to, čo som avizoval na tlačovej konferencii. Všetky tie nezmysly, nezrovnalosti a klamstvá, ktoré sú vo výpovediach 20-násobného vraha. Zároveň som upozornil aj na kľúčový dôkaz, ktorý jednoznačne hovorí o mojej nevine. O tom, že to, čo mi je kladené za vinu, som jednoducho urobiť nemohol. Pričom tento kľúčový dôkaz nie je ani v spise a nebola k tomu vypočutá ani jedna osoba. Ide o zákon o rozhlasovom a televíznom vysielaní,” povedal okrem iného v pondelok novinárom Pavol Rusko po podaní trestného oznámenia.

  Podľa jeho slov ide o obžalobu nevinného človeka, čo je dosť “veľký dôvod”, aby sa vecou začala zaoberať Generálna prokuratúra SR. Skritizoval postoj vyšetrovateľa a prokurátora v prípravnom konaní. Trestné podanie podal aj preto, aby “nešpekuloval s indíciami, aby tí, ktorí vymysleli na neho kauzu prípravy vraždy Volzovej, boli braní na zodpovednosť”.

  Ako zdôraznil obvinený Pavol Rusko, je potrebné preveriť, či neexistuje skupina osôb, ktorá si kúpila trestné stíhanie a obvinenie voči jeho osobe. Orgány činné v trestnom konaní, teda prokurátor a vyšetrovateľ, sa podľa neho svojím postupom v kauze k takejto skupine prihlásili. “V pondelok 14. januára osobne podané podanie na GP SR od Pavla Ruska bude vybavené zákonným spôsobom,” uviedla v pondelok pre TASR hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.

  Obžaloba za objednávku vraždy

  Obžaloba v prípade pokusu o vraždu Volzovej bola podaná na Okresný súd Bratislava II. TASR o tom v piatok 4. januára informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak. “Obžaloba napadla (bola doručená) na OS Bratislava II 2. januára 2019. Súd v predmetnej trestnej veci vykoná prvotné úkony v zmysle Trestného poriadku,” uviedol Adamčiak. Dovtedy dozor vykonávajúci prokurátor študoval spisový materiál. Po jeho naštudovaní a preskúmaní mal rozhodnúť o ďalšom postupe, teda o podaní, respektíve nepodaní, obžaloby. Uviedol na začiatku decembra na otázku TASR prokurátor a hovorca KP v Bratislave Michal Šúrek.

  Vyšetrovateľ na začiatku decembra navrhol podať obžalobu na Pavla Ruska, ktorý je obžalovaný aj v kauze takzvaných televíznych zmeniek. Polícia vtedy ukončila vyšetrovanie a 5. decembra podal vyšetrovateľ na KP v Bratislave návrh na podanie obžaloby na štyri osoby vrátane Pavla Ruska.

  Na príprave vraždy Volzovej sa okrem Pavla Ruska mali podieľať aj známi členovia slovenského podsvetia, ako napríklad bos sýkorovcov Róbert Lališ, alias Kýbel, či za viacero vrážd právoplatne odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák a napokon komplic posledne menovaného Miloš Kaštan. Okrem iných mal proti Pavlovi Ruskovi vypovedať bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák. KS v Bratislave mu na začiatku mája minulého roku uložil aj povinnosť podrobiť sa dohľadu probačného a mediačného úradníka, nosiť elektronický náramok či zákaz vycestovať do zahraničia. K probačnému úradníkovi sa na KS v Bratislave podľa informácií TASR pravidelne dostavuje.

  Pavol Rusko následne 17. decembra oznámil, že podáva na Generálnu prokuratúru SR spomínané trestné oznámenie na skupinu neznámych páchateľov z dôvodu zámernej diskreditácie jeho osoby. “Podám na generálnu prokuratúru trestné oznámenie na skupinu neznámych páchateľov, ktorí zosnovali, zorganizovali a koordinovali zámernú diskreditáciu mojej osoby s využitím krivých výpovedí odsúdeného niekoľkonásobného vraha a odsúdeného člena mafiánskej skupiny. Pričom následne ovplyvňovali vyšetrovanie tak, aby mi bolo privodené trestné stíhanie a poškodené moje meno,” vyhlásil vtedy okrem iného Pavol Rusko.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu