pondelok, 2 augusta, 2021
21.2 C
Bratislava
ÚvodArénaĎalšia politická mŕtvola? Glváč a Kočner mali nebezpečnú kamarátku. Dúfame, že Čižnár...

Ďalšia politická mŕtvola? Glváč a Kočner mali nebezpečnú kamarátku. Dúfame, že Čižnár konečne rozpúta peklo, reagujú politici na kontakty Zsuzsovej

Komunikáciu Aleny Zsuzsovej s vplyvnými ľuďmi získali podľa Denníka N vyšetrovatelia po zadržaní jej mobilu, počítača a po tom, ako dali tieto zariadenia preskúmať znalcom. Obvinená si komunikáciu s týmito mužmi archivovala a nie je vylúčené, že ju mohla používať aj na vydieranie.

Námestník generálneho prokurátora pre netrestný úsek Vanek potvrdil, že v roku 2013 ho cez “messenger” oslovila neznáma žena. Ako tvrdí, odvtedy si “raz za čas” napísali o jednoduchých súkromných veciach. Mala prezývku Ali Ajuška a nikdy som nemal vedomosť o jej skutočnom priezvisku ani o tom, s kým je v kontakte. Nikdy som sa s ňou osobne nestretol,” tvrdí Vanek.

Ich posledná komunikácia je podľa denníka tri dni pred zadržaním Aleny Zsuzsovej, čo bolo 28. septembra 2018. Generálny prokurátor Jaromír Čižnár podľa denníka už požiadal Vaneka o vysvetlenie. Svoje ďalšie kroky v tejto veci oznámi generálny prokurátor v utorok 15. januára. Generálna prokuratúra však deklaruje, že Vanek vo veci vraždy Kuciaka a Kušnírovej nemá ani nemal vplyv na vyšetrovanie.

Glváč, Danko, Droba

Obvinená mala komunikovať aj s podpredsedom parlamentu Martinom Glváčom. Posielať si mali okrem správ aj fotografie. Alena Zsuzsová mala o komunikácii s ním prehovoriť aj pred vyšetrovateľom. Glváč však túto komunikáciu popiera. Alena Zsuzsová bola v kontakte aj s predsedom Sme rodina Borisom Kollárom. Stretávali sa asi pred desiatimi rokmi a podľa denníka jej Kollár dával peniaze. K stretnutiam sa mal politik priznať hneď po zadržaní obvinenej. 

Alena Zsuzsová ako svojich známych či priateľov označila aj predsedu BSK Juraja Drobu alebo predsedu parlamentu a šéfa SNS Andreja Danka. Droba tvrdí, že bol jedným z cieľov, podobne ako napríklad Kollár. Deklaruje, že s obvinenou sa nestretol a nepozná sa s ňou, komunikovali len elektronickou formou. Danko odmieta akúkoľvek komunikáciu s Alenou Zsuzsovou, ako tvrdí, v živote sa s ňou nestretol a ani ju nevidel.

V minulom roku sa objavila komunikácia obvinenej aj s právnikom a bývalým ministrom vnútra a ministrom spravodlivosti Danielom Lipšicom. Ten to však označil za podvrh a diskreditačnú kampaň. Podľa Denníka N takúto komunikáciu vyšetrovatelia zatiaľ neobjavili.

Galko: Kočner Glváča vydieral

„Musím povedať, že mi bolo veľmi, veľmi divné, keď Martin Glváč vlastným telom bránil tomu, aby sme zrušili aj milosť pre Mariana Kočnera v kauze Technopol a nielen milosti pre Kováča mladšieho,“ napísal podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Dodáva, že sa mu hneď nezdalo, že jediným dôvodom by bolo ich kamarátstvo či kšefty z minulosti, ale tušil, že v tom bude niečo viac. „To, že Martin Glváč dnes tú komunikáciu zapiera napriek tomu, že polícia ju má získanú z mobilu aj počítača Zsuzsovej, dokazuje, že je v absolútnej panike. Myslím, že po Robertovi Kaliňákovi tu máme ďalšiu politickú mŕtvolu,“ uviedol vzápätí.

Podobný postoj zastáva aj jeho stranícky kolega Jozef Rajtár. Vyčíta vládnej koalícii, ktorú nazýva skorumpovaný vládny zlepenec, že po tom všetkom, čo sa na Kočnera prevalilo, boli ochotní ho podržať a nezrušiť mu milosť a amnestie. Následne citoval text článku redaktorky Denníka N, v ktorom píše: „Pri zrušení Mečiarových amnestií to bol práve Glváč, kto sa snažil, aby sa to nedotklo Kočnera. Bolo to čudné už vtedy. Zdalo sa, že Glváča viaže ku Kočnerovi kamarátstvo z Donovál. Teraz je to ešte vážnejšie. Glváč a Kočner mali spoločnú nebezpečnú kamarátku.“

Matovič: Kam ešte vieme padnúť?

Kriticky sa k zverejneným informáciám postavil aj predseda OĽaNO Igor Matovič. Vypichol slová Aleny Zsuzsovej, v ktorých komentovala Martina Glváča. „Podľa objednávateľky vraždy, štetky zbohatlíkov, Zsuzsovej, je ´priateľský a flirtujúci´,“ uviedol Matovič s tým, že už chápe, prečo Glváč bojoval proti zrušeniu milosti pre Kočnera.

„Plus ešte aj pár dní pred zadržaním si písala s námestníkom generálneho prokurátora Čižnára. Kam nižšie ešte vieme padnúť,“ pýta sa následne.

Svoj názor vyjadrila aj predsedníčka klubu OĽaNO Veronika Remišová. Podľa nej je skutočnosť, že objednávateľka vraždy udržiavala kontakty s ľuďmi na vysokých pozíciách v štáte, ohrozením bezpečnosti Slovenska. „Je to v zásade pokračovanie spôsobov, ktoré zaviedol Robert Fico, keď na Úrad vlády SR umožnil vstup talianskej mafii. Očakávame, že generálny prokurátor Čižnár po týchto zisteniach konečne ´rozpúta peklo‘,“ uzavrela.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,710 +6 Dnes Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,564 Infikovaných 606 Last updated: 2. augusta 2021 - 13:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -