utorok, 26 januára, 2021
-0.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Matovičovci kritizujú Slovenskú poštu: Obmedzuje konkurenciu, trestá ľudí!

Matovičovci kritizujú Slovenskú poštu: Obmedzuje konkurenciu, trestá ľudí!

Heger pripomenul, že od nového roka Slovenská pošta zvýšila poplatok za platbu SIPO. “V hotovosti na pošte alebo u doručovateľa stojí od nového roka už 0,90 eura,” priblížil v stredu na brífingu. Zároveň dodal, že rozumie tomu, že náklady na manuálnu prácu rastú, pretože sa zvyšujú aj platy poštových pracovníkov.

Pošta podľa experta OĽaNO na ekonomiku a podnikanie Petra Kremského ponúka uhradenie SIPO v hotovosti alebo aj bankomatovo, kreditnou kartou. “Je možnosť zaplatiť to aj bankomatovo alebo kreditnou kartou, ale bez poplatku je to možné iba kartou Poštovej banky. Ak by ste chceli zaplatiť kartou akejkoľvek inej banky, tak vaša banka vám vyrubí poplatok od 2,50 do 10 eur za jednu transakciu,” opísal s tým, že je to obmedzovanie konkurencie a vytláčanie ostatných bánk z trhu.

OĽaNO vyzvalo poštu, aby dočasne znížila poplatky na polovicu

Zadarmo sa dá na pošte platiť aj tzv. poštovou kartou. Podľa Kremského ide o elektronickú peňaženku, na ktorú si majiteľ vloží peniaze v hotovosti alebo prevedie z banky a potom ňou uhrádza platby na pošte. Ako dodal, prevádzkuje ju spoločný podnik Slovenskej pošty a Poštovej banky.

Ľudia by podľa Hegera nemali byť trestaní za to, že hoci majú kartu, na pošte nie je terminál, a tak musia zaplatiť zvýšené poplatky. OĽaNO tak vyzvalo Slovenskú poštu, aby dočasne znížila poplatky na polovicu, kým nevybaví platobným terminálom všetky pošty na Slovensku. Zároveň by mala podľa hnutia umožniť bezplatnú úhradu šekov cez platobný terminál kartami všetkých bánk, aby neuprednostňovala len jednu spoločnosť, a tiež aby zabezpečila spoľahlivé fungovanie funkcie eSIPO.

Výzvu adresovalo hnutie aj rezortu dopravy

“Hlavne, aby prišla so širokou kampaňou, ktorou vyzve ľudí na používanie poštovej karty alebo založenie si účtu a využívanie bezhotovostných úhrad SIPO či ďalších šekov priamo z účtu cez trvalé príkazy či inkaso z účtu,” podotkol Heger smerom k pošte.

Výzvu adresoval aj ministerstvu dopravy, aby každú zmenu poplatkov v rezorte, ktorá môže zasiahnuť sociálne slabšie skupiny občanov, najmä seniorov, dopredu zvážili, aby ich zdôvodnili a ohlásili. Tiež apeloval, aby sa zastavilo zvýhodňovanie Poštovej banky. Podľa neho je tiež potrebné zvážiť personálne zmeny vo vedení Slovenskej pošty “najmä z dôvodu zvýhodňovania istých finančných skupín a slabšej starostlivosti o zákazníkov”.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 +551 Dnes Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 26. januára 2021 - 00:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky