Nová daň z poistenia sa vzťahuje výlučne na neživotné poistenie

  0
  Ilustračné foto: Tlačivo na daňové priznanie (Autor: SITA)

   “Daň sa uplatňuje iba na riziká neživotného poistenia a je na poisťovniach, aby ponúkli a zdanili klientovi produkt v súlade so zákonom o dani z poistenia. Tak ako sme už viackrát uviedli, so zrušením odvodu a zavedením poistnej dane súhlasili aj samotné poisťovne a MF SR im vyšlo v ústrety,” uviedol rezort financií.

  Ministerstvo tiež uviedlo, že o týchto zmenách intenzívne rokovalo aj s poisťovňami dlhé mesiace, počas ktorých nebola problematika doplnkového poistenia nastolená zo strany poisťovní. “Rozhodne by nemala nastať situácia, keď by časť porovnateľných produktov bola zaťažená daňou a časť nie. Takáto situácia porušuje princíp daňovej neutrality a zároveň porušuje princípy hospodárskej súťaže,” upozornilo MF SR.

  AFISP kritizoval aj úpravu troch typov informačných formulárov pri poistkách. “Čo sa týka vyhlášok upravujúcich formuláre o zložkách poistného, tie sú aktuálne v medzirezortnom pripomienkovom konaní a MF SR je pripravené o týchto návrhoch po vyhodnotení pripomienok diskutovať,” priblížil rezort financií. MF SR však naďalej trvá na tom, že formuláre majú zabezpečiť pre klientov väčšiu transparentnosť. “Klienti majú právo vedieť, z akých zložiek sa skladá cena, ktorú majú poisťovni zaplatiť za ten-ktorý produkt,” dodal rezort financií.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu