Tymošenkovej tím použil v spote video s Coelhom, ten má námietky

  0
  Líderka strany Vlasť, ukrajinská expremiérka Julija Tymošenková (Autor: SITA)

  Coelho vo svojom tvíte zo stredy večera uviedol, že “nikdy nenakrútil žiadne posolstvo na podporu jej (Tymošenkovej) súčasnej nominácie”. “Aj keď sa mi ako osobnosť páči, ukrajinská politika sa ma netýka,” dodal spisovateľ. Ku Coelhovi sa pridal aj bývalý generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen, ktorého výroky boli vo videu tiež citované. Pre jeden z ukrajinských televíznych kanálov uviedol, že nenahral žiadne podporné posolstvo pre Tymošenkovú. Dodal, že jeho výrok, ktorý v spomínanom videu zaznel, nebol určený žiadnemu špecifickému kandidátovi.

  Spomínaný videofilm sa premietal v utorok v Kyjeve na sneme nacionalistickej strany Vlasť (Baťkivščyna), na ktorom Tymošenková oficiálne oznámila, že sa v marcových voľbách chce uchádzať o funkciu hlavy štátu. Coelho ju vo filme označuje za “charizmatickú a silnú osobnosť”, ktorá je “schopná viesť krajinu”.

  Tymošenková sa ku kauze vyjadrila vo švajčiarskom Davose, kde sa zúčastňuje na Svetovom ekonomickom fóre. Vyhlásila, že “novinári nesprávne komentovali” video, ktoré bolo podľa jej slov časťou filmu o jej živote za posledných 15 rokov. “Dokumentárne záznamy, ktoré v ňom boli použité, sú podľa môjho názoru absolútne korektné,” dodala.

  Tymošenkovej tlačová služba pre agentúru AFP spresnila, že video bolo nakrútené v roku 2010 pre film pod názvom Julija. V posledných 20 rokoch patrí Tymošenková k popredným postavám na ukrajinskej politickej scéne. Do povedomia ukrajinskej verejnosti sa dostala v roku 2004, počas tzv. oranžovej revolúcie. Najnovšie je jedným z favoritov prezidentských volieb, ktoré sa na Ukrajine uskutočnia 31. marca. Prieskumy verejnej mienky naznačujú, že Tymošenková má podporu 16 percent respondentov, zatiaľ čo súčasného prezidenta Petra Porošenka podporuje 14 percent opýtaných.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu